Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-26; 13:37:08 | Radom
Rozpoczynają się wakacje 2020
Dla prawie 30 tysięcy uczniów radomskich szkół rozpoczynają się wakacje. Miejskie placówki przygotowały dla dzieci spędzających wolny czas w mieście m.in. zajęcia sportowe i warsztaty artystyczne. Wszędzie, w związku z epidemią, będą zachowane szczególne zasady bezpieczeństwa.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu zadbał o to, żeby w ramach „Akcji Lato 2020” przez najbliższe miesiące zagwarantować najmłodszym mieszkańcom dostęp do sportowych atrakcji. Tegoroczne zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Radomia w MOSiR rozpoczną się 6 lipca. Wykwalifikowani instruktorzy zachęcają do udziału w bezpłatnych zajęciach nauki pływania dla grup zorganizowanych. Będą one prowadzone na basenie Orka w poniedziałki, w godz. 11-12. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr telefonu (48) 377 90 32.

Na wszystkich pływalniach (Aquapark Neptun, Orka, Delfin) od poniedziałku do piątku, do godz. 12, dla dzieci ze szkół podstawowych, obowiązywać będzie promocyjny bilet w cenie 5 zł.

We wtorki i czwartki, w godz. 11-12, MOSiR zaprasza na korty tenisowe przy ul. Bulwarowej. Odbywać się tam będą zajęcia pn. „Tenis ziemny dla dzieci i młodzieży”. W lipcu poprowadzi je trener Jarosław Błaszczyk z AT Masters Radom, a w sierpniu Bartek Maroszek z RKT Return. Szczegóły i zapisy można uzyskać pod nr tel. 693 472 680

8 lipca na obiektach przy ul. Narutowicza rozpoczną się zmagania drużyn biorących udział w piłkarskim turnieju „Z podwórka na stadiony”. Obecnie trwają zapisy do rywalizacji. Szczegóły na stronie mosir.radom.pl. Triumfatorów turnieju poznamy w drugiej połowie lipca.

W poniedziałki, środy i piątki (z wyłączeniem okresu 13-17 lipca), w sali Ośrodka MOSiR Borki, trener Włodzimierz Trzeciak prowadzić będzie treningi sportów walki z elementami kickboxingu. Na bocznych boiskach przy ul. Struga we wtorki i środy (od 21 lipca do 19 sierpnia) odbywać się będą zajęcia łucznicze prowadzone przez trener ŁKS-u Radom, Iwonę Trześniewską.

Szczegóły wszystkich zajęć można znaleźć na stronie mosir.radom.pl

Wakacyjne zajęcia przygotowały także placówki kultury.

Dom Kultury Borki (http://www.dkborki-radom.naszdomkultury.pl/) w czasie wakacji zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych, w tym tanecznych, teatralnych, wokalnych, muzycznych, rękodzielniczych i plastycznych. Wakacyjny cykl warsztatów rękodzielniczo-czytelniczo- plastycznych pod hasłem „Hurra kultura” przygotował także Dom Kultury Idalin (http://dkidalin.radom.pl/).

MOK Amfiteatr (http://amfiteatr.radom.pl/) organizuje natomiast tradycyjną „Fosę Pełną Kultury”. Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna (http://www.mbpradom.pl/) zaprasza na „Wakacje z Pyzą” czyli zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych, oparte na książce Pyza na polskich dróżkach. Raz w tygodniu w każdą środę wakacji odbędą się spotkania w bibliotecznym Magicznym Ogrodzie oraz na profilu facebookowym. Dzieci będą poznawać Polskę razem z małą wędrowniczką.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft