Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-26; 15:00:54 | Radomski
W wakacyjnym czasie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze
Wakacje kojarzą nam się z wypoczynkiem i beztroską, ale pozostaje jeszcze kwestia dojazdu na wymarzony urlop, a co za tym idzie kilka godzin w samochodzie, często w korku. Jak przetrwać, żeby bezpiecznie dojechać do miejsca docelowego? O czym należy pamiętać?

W miejscowościach turystycznych i na drogach dojazdowych do tych miejscowości z pewnością ruch będzie większy, a jak większy ruch to możliwe są także utrudnienia. Przy wlotach do miejscowości mogą tworzyć się korki, niestety w takich sytuacjach często brakuje nam cierpliwości i mamy do czynienia z agresją wśród kierowców. Empatia i wzajemny szacunek powinien nam towarzyszyć również na drodze.

Pamiętajmy również o tym, że ważne jest właściwe przygotowanie się do podróży. Wybierając się na wakacje dbamy o każdy najdrobniejszy szczegół. Miejsce skrupulatnie wybrane, z dużym wyprzedzeniem, walizki wypełnione ubraniami na każdą pogodę, gadżety umilające podróż i pobyt spakowane, auto zatankowane, pogoda w miejscu docelowym sprawdzona, nawigacja ustawiona i w drogę. Czy z takim samym zaangażowaniem dbamy o bezpieczeństwo w podróży? Czy pamiętamy o tym, aby sprawdzić odpowiednio wcześniej stan techniczny naszego samochodu? Czy walizki pełne skrupulatnie wybieranych ubrań zostały odpowiednio zabezpieczone? Czy gadżety umilające podróż nie stworzą zagrożenia dla nas i pasażerów? Czy pamiętamy o sprawdzeniu warunków drogowych oraz pogodowych? A co z wypoczynkiem kierowcy? Nie zapominajmy w ferworze wakacyjnych przygotowań o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich.

Bezpieczna, bezstresowa podróż jest dobrym początkiem udanego wypoczynku. Przed wyruszeniem w podróż sprawdź stan techniczny swojego auta i usuń ewentualne usterki, dobrze wypocznij, aby Twój stan psychofizyczny, pozwalał na maksymalną koncentrację i szybką reakcję na sytuacje na drodze. W czasie jazdy przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, stosuj się do ograniczeń prędkości, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, dbaj o bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci - apeluje policja.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft