Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-30; 09:39:30 | Radom
Rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy. MOPS przyjmie wnioski w formie elektronicznej
Od 1 lipca 2020 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu będzie przyjmował wnioski w formie elektronicznej na nowy okres zasiłkowy 2020/2021. Dotyczy to wniosków o świadczenia Dobry start(300+), świadczenia rodzinne oraz fundusz alimentacyjny

Wnioski można składać drogą elektroniczną:
- za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez właściwego ministra do spraw rodziny na stronie www.wnioski.mpips.gov.pl. - moduł portalu e-wnioski emp@tia. Aby wysłać wniosek za pośrednictwem teleinformatycznego należy założyć profil zaufany na platformie EPUAP i potwierdzić dane w najbliższym urzędzie skarbowym. Wniosek składany drogą elektroniczną podpisuje się profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym.

- poprzez system udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych PUE ZUS( tylko świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start )

- za pomocą systemu udostępnionego przez banki (tylko wnioski o świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start)

W związku z panującą w kraju sytuacją prosimy o wysyłanie wniosków drogą elektroniczną. Apelujemy też o skrupulatne wypełnienie wniosku. Wniosek o świadczenie Dobry start przysługuje raz w roku w wysokości 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Od 2019 roku wsparcie z programu przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.
W przypadku gdy dziecko, zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obydwojga rodziców rozwiedzionych, żyjących w separacji lub żyjących w rozłączeniu sprawowaną w porównywalnych i powtarzających się okresach, kwotę świadczenia dobry start ustala się każdemu z rodziców w wysokości połowy kwoty przysługującego świadczenia dobry start czyli w wysokości 150 zł.
Na złożenie wniosku mamy czas do 30 listopada. W 2019 roku do radomskiego Ośrodka wpłynęło blisko 17 tysięcy wniosków.


W miesiącu sierpniu będzie możliwość złożenia wniosków w formie papierowej. Wnioski będzie można pobrać w MOPS Radom przy ul. Limanowskiego 134 oraz przez internet na stronie www.mops.radom.pl w zakładce BIP wnioski.

- Przypominamy, że osoby które w ubiegłym roku składały wniosek o świadczenie wychowawcze czyli 500+ w tym roku nie muszą ponownie składać wniosku. Świadczenie zostało przyznane do maja 2021 roku - informuje MOPS.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft