Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-06-30; 09:52:17 | Radom
Terytorialsi i aktorzy w służbie dzieciom
Pokazy akcji specjalnych, wspinaczka, strzelanie i prezenty, a to wszystko by wywołać uśmiech na twarzach podopiecznych domów dziecka. Na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbył się finał akcji pomocowej na rzecz radomskich domów dziecka. Akcję zorganizowali terytorialsi z Radomia, a jej twarzami zostali aktorzy: radomianka Dorota Chotecka i jej mąż Radosław Pazura.

Opieką instytucjonalną w Radomiu objętych jest ponad 160 dzieci. Dzięki zorganizowanej pod koniec maja zbiórce, podopieczni domów dziecka i placówek wychowawczych otrzymali prezenty, takie jak: piłki, skakanki czy zestawy do badmintona – w zależności od potrzeb danej placówki. Do podopiecznych oraz ich opiekunów trafiły również tak bardzo potrzebne w czasie pandemii środki ochrony osobistej.
Jednak akcja to coś więcej niż przekazanie zbieranych prawie miesiąc darów. Ich przekazanie odbyło się podczas "Eventu – dnia otwartego”. Najmłodsi mogli zobaczyć, jak wygląda teren radomskiej bazy wojskowej, zobaczyli żołnierzy „w akcji”, a także sami mogli przez moment poczuć się jak żołnierze.

- Ten dzień zorganizowaliśmy właśnie dla nich. To wspaniałe młode osoby, które tak bardzo potrzebują pomocy. Terytorialsi, mimo wielu działań pomocowych w zakresie zarządzania kryzysowego w całym Stałym Rejonie Odpowiedzialności, również czynnie włączają się w szereg akcji charytatywnych - mówi ppłk Łukasz Baranowski - dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. - Staramy się pomagać wszędzie tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna, a ci młodzi ludzie niezaprzeczalnie potrzebują wsparcia z zewnątrz - dodaje ppłk Baranowski.

Na teren 42. bazy przybyli podopieczni z siedmiu placówek. - Zobaczyć twarze uśmiechniętych dzieci i to, że są pełne radości z tego względu, że zostały wyróżnione, to niesamowite uczucie. Myślę, że wszystkie dzieci chciałyby uczestniczyć w takim wydarzeniu – mówi Radosław Pazura, a Dorota Chotecka dodaje: - Wszystko, co zostało przygotowane przez terytorialsów, jest dla dzieci. Bardzo się cieszymy że możemy być z nimi. Te rozmowy, uśmiechy, to szczęście na ich twarzach, zostaną nam w sercach chyba do końca życia.
Na zakończenie imprezy podopieczni z siedmiu placówek z Radomia otrzymali prezenty, które terytorialsi wraz z aktorami oraz darczyńcami zbierali od końca maja.

Działalność charytatywna nie jest obca żołnierzom z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. W najtrudniejszych momentach epidemii wspierali pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej czy placówek opiekuńczych. Ochoczo odpowiadali również na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i trzykrotnie organizowali w swoich szeregach zbiórki krwi.

- Radomscy terytorialsi po raz kolejny pokazali, że „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, to nie pusty frazes, ale motto, które przyświeca nam niezależnie od tego, co robimy. Żołnierzom 62. Batalionu dziękuję za zaangażowanie w przedsięwzięcie, a Dorocie Choteckiej i Radosławowi Pazurze za to, że bez zastanowienia zgodzili się nas wesprzeć i zostać twarzami akcji – podsumowuje ppłk Łukasz Baranowski.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na naszym FanPage'u.

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft