Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-07-14; 10:49:42 | Radom
Dofinansowanie na dwa projekty dla Radomia
Na prawie 280 tysięcy złotych opiewają dwie umowy, które władze Radomia zawarły z samorządem Województwa Mazowieckiego. W imieniu władz Mazowsza umowy podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Radom otrzyma m.in. 80 tysięcy złotych dofinansowania do budowy boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 17 przy ul. Czarnoleskiej. - Pieniądze z zewnątrz staramy się pozyskiwać nie tylko na duże, ale też na nieco mniejsze zadania. Takim jest właśnie trwająca już budowa boiska na osiedlu Południe. To inwestycja ważna dla lokalnej społeczności i realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Bardzo się cieszę, że samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł finansowo inicjatywę mieszkańców - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Radom otrzyma także 198 tys. złotych na przeprowadzenie inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła. – To coś, co musimy zrobić. Wymusza to na nas Krajowy Program Ochrony Powietrza. Inwentaryzacja jest niezbędna, abyśmy później mogli ubiegać się o dofinansowanie do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła energii – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft