Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-07-20; 09:54:14 | Radom
Ćwiczenia radomskich terytorialsów w gminie Gózd
Gmina Gózd jest kolejną gminą, która zdecydowała się na współpracę z radomskim batalionem Obrony Terytorialnej w zakresie ćwiczeń w ramach zdarzeń o charakterze niemilitarnym. W szkoleniu z żołnierzami z Radomia udział wzięli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe i Kiedrzynie.

W szkoleniu brali udział żołnierze 621 Kompanii Lekkiej Piechoty, a poprowadzili je strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych Gózd i Kiedrzyn. Celem szkolenia było zapoznanie żołnierzy ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym będącym na wyposażeniu strażaków z Gozdu, jak również współdziałanie podczas klęsk żywiołowych, wypadków masowych oraz udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

- Bardzo się cieszę, że nasza gmina jako jedna z pierwszych została zaproszona do takiej współpracy. W sobotę były to tylko ćwiczenia i miejmy nadzieję, że okazje do współpracy podczas działań antykryzysowych będą zdarzały się jak najrzadziej – mówi Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd. - Należy pamiętać, że zarówno strażacy, jak i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają lokalnym społecznościom nie tylko w czasie pożarów czy działań zbrojnych, ale również podczas różnego rodzaju klęsk, jak na przykład ostatnio podtopienia. Dobrze, że obie formacje miały okazję zapoznać się ze swoim sprzętem i działaniami tak, aby jak najlepiej współpracować ze sobą w sytuacji zagrożenia.

Dzięki współpracy ze strażakami, żołnierze 62. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej mają możliwość rozwijać swoje kompetencje zapewniając każdorazową pomoc w ramach wspierania lokalnych społeczności. - „Zawsze gotowi, zawsze blisko” to hasło, które na co dzień przyświeca terytorialsom. Jednak żeby w pełni realizować swoją misję, żołnierze nieustannie muszą rozszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Zajęcia taktyczne w terenie zurbanizowanym oraz zajęcia praktyczne w ramach zarządzania antykryzysowego, to nieocenione doświadczenie w kontekście pomocy i wspierania lokalnych społeczności regionu radomskiego – podkreśla podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. - Dzięki zaangażowaniu władz oraz strażaków z gminy Gózd terytorialsi mogli zdobyć kolejne umiejętności. Mam nadzieję, że to zaowocuje i nasza formacja będzie oparciem dla mieszkańców, kiedy będą oni potrzebować realnej pomocy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft