Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-07-23; 13:25:38 | Kultura
„Ulica Teatralna” po raz trzeci w Radomiu
Teatr KTO z Krakowa wystąpi w piątek na Placu Jagiellońskim. Będzie to kolejna odsłona odbywającego się w Radomiu przeglądu teatrów ulicznych „Ulica Teatralna” organizowanego w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Wieczór rozpocznie się o godzinie 20.00, występem aktorów Teatru Powszechnego, którzy zaprezentują kolejne odsłony „Scen Miłosnych” w reżyserii Małgorzaty Potockiej. Tym razem będą to fragmenty dwóch spektakli: „Zemsta” oraz „Mąż i Żona” Aleksandra Fredry.

Natomiast o godzinie 21.00 zostanie wystawiona sztuka „Peregrinus” w wykonaniu Teatru KTO z Krakow. Jest to przedstawienie inspirowane twórczością poetycką T.S. Eliota. Groteskowy moralitet wędrujący przez ulice dzisiejszej cywilizacji. Aktorzy w wielkich, sugestywnych maskach, budują szereg z pozoru zabawnych scen, będących w istocie gorzką satyrą na świat współczesnego Everymana, zawieszony pomiędzy domem a korporacją. Peregrinus XXI wieku swoją drogę przez życie identyfikuje z drogą do pracy, a konsumpcja staje się dla niego dominującą religią. Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej. Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech.

Spektakl był prezentowany m.in. w Anglii, Chinach, Chorwacji, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Japonii, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii (nagroda Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016), USA, we Włoszech oraz w wielu miastach Polski. „Peregrinus” ma wersję nocną i dzienną. W Radomiu prezentowana będzie wersja nocna spektaklu.

Widzowie będą wpuszczani na godzinę przed spektaklem. Liczba miejsc w strefie widzów ograniczona do 150 osób. Pozostałe osoby będą mogły oglądać spektakl, spacerując wokół Placu Jagiellońskiego po wyznaczonych ciągach komunikacyjnych.

Źródło: Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft