Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-08-06; 07:10:45 | Radomski
Radomscy terytorialsi i bank żywności podsumowali wspólne działania
Ponad 50 akcji wyjazdowych, prawie dwustu żołnierzy i blisko 160 ton przewiezionej żywności. Żołnierze z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu i Radomski Bank Żywności podsumowują współpracę na rzecz walki z koronawirusem.

Współpraca między 62.Batalionem Lekkiej Piechoty a Radomskim Bankiem Żywności rozpoczęła się pod koniec kwietnia. Opierała się ona przede wszystkim na załadunku, transporcie, rozładunku i dystrybucji artykułów spożywczych przez żołnierzy z wykorzystaniem wojskowego sprzętu transportowego. Łącznie udało się zorganizować ponad 50 akcji wyjazdowych.

- Kiedy pojawiło się zagrożenie epidemią, sklepy nie przyjmowały dostaw żywności. W związku z tym, producenci proponowali nam ich odbiór, ale Bank nie był przygotowany na to, żeby jechać tak daleko, odebrać to wszystko. Gdyby nie terytorialsi, zmarnowałyby się tony żywności – mleko, napoje, soki, pełnowartościowa żywnośćz długim terminem ważności – mówi Anna Głogowska Koordynator Radomskiego Banku Żywności

Dzięki współpracy banku i żołnierzy, żywność trafiała do najbardziej potrzebujących mieszkańców stałego rejonu odpowiedzialności, w którym służbę pełnią radomscy terytorialsi. Pomoc trafiała również do domów pomocy społecznej, domów dziecka i szpitali. Zorganizowano również kilka akcji wykraczających poza rejon działania batalionu m.in.: w Łodzi, Warszawie, sosnowcu, Kielcach czy Piotrkowie Trybunalskim.

- Zgodnie z przyświecającym nam hasłem „Zawsze gotowi-zawsze blisko”, pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Nie patrzymy na to, czy czeka nas spektakularna akcja, czy cichy transport żywności. Najważniejsze, że niesiemy wsparcie instytucjom, a przede wszystkim zwykłym ludziom, którzy tego wsparcia potrzebują – mówi ppłk Łukasz Baranowski – Dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. –Teraz, kiedy wróciliśmy do realizacji szkoleń, jesteśmy gotowi pomagać doraźnie – więc jeśli tylko trzeba będzie coś przewieźć czy dostarczyć, żołnierze w ciągu kilku godzin stawią się do pomocy - zapewnia ppłk Baranowski

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft