Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-08-07; 13:51:09 | Radom
Rozpoczęły się Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato"
13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato wróciły do Radomia 9 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji festiwalu to „OD NOWA”. Do konkursów zgłoszono 175 filmów, w tym 142 do Konkursu Głównego, a 33 do Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park.

Komisja selekcyjna zakwalifikowała 20 filmów do Konkursu Głównego oraz 16 do konkursu HYDE PARK. Zwycięzca Konkursu Głównego otrzyma Złotego Łucznika - Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10.000 złotych. Nagrodę Specjalną w konkursie ufunduje też Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, a wyróżnienie za film o szczególnych walorach społecznych przyzna współorganizator festiwalu - Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

W Konkursie Filmów Odrzutowych tradycyjnie nagrodę główną przyzna publiczność. Filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego mają szansę otrzymać również nominacje do prestiżowych Nagród im. Jana Machulskiego.

W Konkursie Głównym pokazane zostaną najlepsze polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez zawodowych twórców filmowych, studentów i absolwentów szkół artystycznych oraz filmowców tworzących poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

Filmy oceni jury pod przewodnictwem krytyka filmowego Tomasza Raczka. Ponadto w jury zasiądą: Anna Mucha - ambasadorka festiwalu, Małgorzata Potocka - dyrektor Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Przemysław Chruścielewski - członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, montażysta filmowy, Marta Habior - producentka filmowa, Marek Świszcz - specjalista w zakresie profilaktyki społecznej. Istotnym elementem festiwalu Kameralne Lato jest działalność edukacyjna, umożliwiająca młodym ludziom bezpośredni kontakt z branżą filmową oraz zapoznanie się ze specyfiką pracy na planie. Po raz kolejny Kameralne Lato przygotuje dwa cykle warsztatowe skierowane do osób o zróżnicowanym poziomie wiedzy i kompetencji. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe, również na warsztaty będzie bezpłatny (na podstawie wejściówek), będą obowiązywać jednak ścisłe limity w zakresie liczby uczestników poszczególnych punktów programu, zgodne z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Festiwal współfinansują: Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft