Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-08-17; 12:52:57 | Kultura
Kameralne Lato zakończone
Zakończyły się 13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato". Grand Prix Konkursu Głównego - Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10.000 złotych oraz statuetkę "Złotego Łucznika" decyzją jury otrzymała Pawlina Carlucci Sforza za film „Wielki Strach".

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w wysokości 2.000 złotych otrzymała Katarzyna Warzecha za film „We Have One Heart". Z kolei wyróżnienie Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu za najlepszy film o tematyce społecznej trafiło w ręce Grzegorza Paprzyckiego za film "Mój kraj taki piękny". Swoją nagrodę przyznała także publiczność. Otrzymał ją Krzysztof Chodorowski za film "Masza". W Konkursie Filmów Odrzutowych Hyde Park wygrał natomiast film Michała Zareckiego „Kromka chleba".

- Od paru lat staramy się przekonywać, że Radom to dobre miejsce na start do wielkiej kariery. Dzięki współpracy z organizatorami Kameralnego Lata i zaangażowaniu wspaniałych postaci polskiego filmu, możemy pokazać, że nasze miasto jest dobrym miejscem na start również w karierze filmowca. Deklaruję, że to nie ostatni festiwal, w który jako miasto jesteśmy zaangażowani - mówił podczas gali wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe trwały prawie tydzień. W tym czasie, oprócz konkursów filmowych odbywało się wiele szkoleń, wykładów i zajęć warsztatowych z udziałem doświadczonych twórców filmowych. Były też plenerowe projekcje w ramach cyklu "Niebo nad Radomiem".

Głównym organizatorem "Kameralnego Lata" od lat jest Stowarzyszenie FILMFORUM. Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest "Łaźnia" - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Festiwal współfinansowało Miasto Radom i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami organizacyjnymi festiwalu byli: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu oraz Mazowiecki Instytut Kultury.Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft