Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-08-20; 15:23:22 | Radom
Będą nowe miejsca dla przedszkolaków
Powstanie kolejnych 150 miejsc dla przedszkolaków. Nowe przedszkole będzie się mieściło w budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Kujawskiej. Radni zaakceptowali wniosek prezydenta o wpisanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej dostosowania obiektu do nowej funkcji rezerwując na ten cel 6 mln złotych.

- Z roku na rok obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach. M.in. dlatego remontowaliśmy dawny budynek Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego, który znakomicie służy przedszkolakom. Teraz czas na stworzenie kolejnych miejsc. W budynku przy Kujawskiej niezbędny jest gruntowny remont. Musi powstać segment żywieniowy, trzeba przebudować sanitariaty, dostosować układ pomieszczeń i wykonać wiele innych prac remontowych - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Obecnie trwają prace projektowe, a rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane na przyszły rok. Oprócz przedszkola, w budynku przy Kujawskiej swoją siedzibę ma także znaleźć Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która mieści się przy ul. Toruńskiej - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft