Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-08-25; 12:59:44 | Radom
Budżet Obywatelski: 225 zgłoszonych projektów - wkrótce głosowanie!
225 projektów zgłoszonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego pozytywnie przeszło ocenę formalną. O tym, które będą realizowanie, radomianie będą decydować w dniach od 31 sierpnia do 20 września.

Na karcie do głosowania projekty zostaną podzielone na cztery grupy: projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł (pula środków 900 tys. zł), projekty do 400 tys. (pula środków 2,1 mln zł), projekty powyżej 400 tys. zł (pula środków 2,1 mln zł) oraz projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne, na realizację których zarezerwowana jest kwota 1,1 mln zł.

Ostateczny kształt karty do głosowania będzie znany jeszcze w tym tygodniu, kiedy projekty pokrywające się tematycznie, w uzgodnieniu z autorami wniosków, zostaną połączone. - W tym roku pozytywną ocenę uzyskała rekordowa liczba projektów. Jak zwykle są one bardzo zróżnicowane i dotyczą wielu dziedzin naszego życia. Radomianie chcą m.in. aby było więcej terenów rekreacyjnych, proponują organizację wydarzeń np. kulturalnych. Są też wnioski z obszaru ochrony środowiska, promocji zdrowia i wiele innych. Zachęcam do zapoznania się z listą projektów i wyboru tych, które w największym stopniu odpowiadają Państwa oczekiwaniom. Efekty realizacji Budżetu Obywatelskiego są już widoczne praktycznie w całym mieście. Teraz nadchodzi ten moment, w którym to Państwo zdecydują gdzie i jakie projekty będą realizowane w przyszłym roku - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Każda osoba będzie mogła zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu. Tradycyjnie będzie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie www.konsultacje.radom.pl. Ponadto głosować będzie można w pięciu stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9 (pok. 13A), w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1, w Referacie Komunikacji Społecznej, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 18 października. Na ich realizację zostanie w przyszłym roku przeznaczona kwota 6,2 mln złotych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft