Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-01; 22:01:18 | Edukacja
Rozpoczął się nowy rok szkolny
Ponad 35 tysięcy dzieci i młodzieży wraca do zajęć w radomskich szkołach i przedszkolach. We wszystkich placówkach nauka rozpoczyna się w sposób tradycyjny, chociaż wszędzie obowiązują zasady bezpieczeństwa wprowadzone w związku z pandemią.

– W tym szczególnym czasie, w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, wszystkim szkolnym społecznościom chciałbym przede wszystkim życzyć, abyśmy jak najdłużej wytrwali w warunkach konwencjonalnego kształcenia. Szkoła ma bowiem nie tylko uczyć, ale też wychowywać, a tego zadania nie da się zrealizować jeśli dzieci nie będą miały bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami. Jestem przekonany, że nasze placówki są dobrze przygotowane do pracy w reżimie sanitarnym. Dziękuję za to wszystkim dyrektorom i pracownikom szkół i przedszkoli. Mam nadzieję, że to przełoży się na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – mówił podczas inauguracji nowego roku szkolnego w PSP nr 17 prezydent Radosław Witkowski.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego dyrektorzy wszystkich radomskich placówek oświatowych zostali zapoznani z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego, na podstawie których opracowali wewnętrzne regulaminy dotyczące pracy w warunkach pandemii. Placówki zostały wyposażone w płyny do dezynfekcji i środki ochrony osobistej. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego został też powołany zespół monitorujący sytuację w radomskich placówkach oświatowych, w którego skład wchodzą pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz pracownicy sanepidu. Odbywają się również szkolenia dla nauczycieli dotyczące ewentualnego zdalnego nauczania.

Inauguracji nowego roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Czarnoleskiej towarzyszyło otwarcie wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej. Powstało ono w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Był to jeden ze zwycięskich projektów w obszarze instytucjonalnym. - Takie projekty szczególnie cieszą, bo poprawiają naszą bazę sportową, dając w ten sposób dzieciom i młodzieży szansę rozwoju pasji i zainteresowań. Jednocześnie bardzo ważne jest to, że boisko będzie służyło nie tylko uczniom tej szkoły, ale też wszystkim mieszkańcom osiedla Południe - podkreślił prezydent Radosław Witkowski.

Budowa nowego boiska kosztowała 490 tys. złotych.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft