Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-03; 17:08:22 | Kultura
Przed nami XXII Radomskie Święto Chleba
Już w najbliższą niedzielę, 6 września odbędzie się XXII Radomskie Święto Chleba. Tym razem wydarzenie przeniesie się z Muzeum Wsi Radomskiej na Plac Corazziego.

– Do końca sierpnia właściwie nie wiedzieliśmy czy ta impreza się odbędzie. Jednak wiemy, jak wielkim zainteresowaniem co roku cieszy się Święto Chleba, więc nie mieliśmy wyjścia i musieliśmy je zorganizować. Wierzymy, że nowe miejsce również spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Tak naprawdę wracamy do korzeni, bo pierwsze Święto Chleba zostało zorganizowane w centrum miasta – wspomina Jarosław Gajda, Cech Piekarzy w Radomiu.

Tegoroczna edycja Święta Chleba odbędzie się pod hasłem „Nasz chleb pachnie tradycją”. - Pandemia mocno krzyżuje plany organizacji wydarzeń kulturalnych w tym roku. Natomiast impreza, która już po raz 22 zostanie zorganizowana w naszym mieście, to wydarzenie mocno wpisane w kalendarz plenerowych imprez w Radomiu, więc cieszymy się, że mimo tych przeciwności losu, będziemy mogli ją wspólnie zorganizować w centrum miasta – mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Jak co roku nie zabraknie stoisk, na których będzie można kupić wyroby piekarnicze. W programie wydarzenia organizatorzy przewidzieli także konkursy i zabawy z nagrodami, występ Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Guzowianki”. Na zakończenie zaplanowano koncert Gabriela Fleszara. Początek festynu o godz. 10.00. Oficjalne otwarcie XXII Radomskiego Święta Chleba odbędzie się o godz. 13.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorami XXII Radomskiego Święta Chleba są Cech Piekarzy w Radomiu, Urząd Miejski w Radomiu i Dom Kultury „Borki”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft