Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-09; 09:33:27 | Radom
Nabory na dyrektorów dwóch domów kultury
Prezydent Miasta Radomia ogłosił nabór na kandydatów na stanowiska dyrektorów Domu Kultury Borki i Domu Kultury Idalin. Przypomnijmy, że trwa także konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora OKiSz Resursa Obywatelska, a we wrześniu zostanie też ogłoszony podobny konkurs dla Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Dyrektorzy tych instytucji byli zatrudnieni na zasadach, które już dziś nie obowiązują. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, jedynym trybem nawiązania stosunku pracy z dyrektorem samorządowej instytucji kultury jest powołanie dyrektora na czas określony, na okres od 3 do 7 lat. W ustawie nie przewidziano więc możliwości zatrudnienia dyrektorów instytucji kultury na czas nieokreślony.

W obu konkursach Urząd Miejski czeka na oferty do 9 października. Wśród wymagań stawianych kandydatom jest m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe przy tworzeniu projektów kulturalnych lub w pracy w instytucji kultury, a także przedstawienie własnego program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju placówki z uwzględnieniem możliwości finansowych instytucji - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft