Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-09; 09:42:42 | Radom
Przebudowa alei Wojska Polskiego i ul. Żółkiewskiego na finiszu
Dobiega końca przebudowa odcinków dróg krajowych nr 9 i 12 w Radomiu. Gotowe są już prawie wszystkie jezdnie. Drogowcy sukcesywnie układają ostatnią warstwę masy bitumicznej.

Jest ona już gotowa m.in. na części drogi serwisowej w okolicach lotniska, na nowym rondzie naprzeciwko ulicy Skarżyńskiego oraz na znacznie powiększonym rondzie ks. Popiełuszki. Nowy asfalt pojawia się też sukcesywnie na ciągach pieszo-rowerowych. Urządzane są trawniki, a w rejonie bocznicy kolejowej trwa umacnianie stromych skarp. Poza tym zainstalowano oświetlenie oraz większość nowych znaków pionowych.

Gotowe są już oba nowe wiadukty nad linią kolejową do Dęblina. Aby mógł odbywać się po nich ruch, konieczne jest dopuszczenie tych obiektów do ruchu kołowego przez nadzór budowlany. Na obiektach inżynierskich i nowych jezdniach regularnie pojawiają się pracownicy Laboratorium Drogowego MZDiK, którzy pobierają próbki materiałów i sprawdzają, czy wszystko jest wykonywane zgodnie z obowiązującymi normami.

Najkrótszy etap zadania, czyli przebudowę około 300-metrowego odcinka ulicy Zwolińskiego od ronda ks. Popiełuszki do granicy administracyjnej miasta wykonawca pozostawił na koniec, żeby podczas wcześniejszych prac na rondzie nie utrudniać dodatkowo wyjazdu w kierunku Lublina. Wkrótce drogowcy skoncentrują się już jedynie na tym fragmencie.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft