Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-14; 14:13:08 | Radom
Rozmowy w magistracie o współpracy polsko-austriackiej
Możliwości współpracy, szczególnie w dziedzinie gospodarki były tematem spotkania prezydenta Radosława Witkowskiego z ambasadorem Austrii w Polsce dr Wernerem Almhoferem. W spotkaniu w Urzędzie Miejskim uczestniczył też radca handlowy ambasady Konstantin Bekos, poseł Marek Suski i wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

- Przedstawiliśmy naszym gościom gospodarczy potencjał naszego miasta, w tym możliwości inwestowania m.in. w strefie przemysłowej powstającej na Wólce Klwateckiej. Jako miasto, oprócz dogodnej lokalizacji mamy do zaoferowania coraz lepszą infrastrukturę, która może służyć rozwojowi firm, a także cały system wsparcia dla inwestorów i bardzo dobrze przygotowane kadry. Możemy się pochwalić m.in. systemem kształcenia w szkołach technicznych dostosowanym do potrzeb rynku pracy. Na razie w naszym mieście funkcjonuje tylko jedna firma z kapitałem austriackim, ale mam nadzieję, że nawiązane dziś kontakty z czasem zaowocują powstaniem szerszego forum współpracy gospodarczej - powiedział po spotkaniu prezydent Radosław Witkowski.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft