Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-17; 12:06:12 | Kultura
Od nowego roku Resursa Obywatelska z nowym dyrektorem
Justyna Górska-Streicher wygrała konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska". Takiego wyboru dokonała komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele władz miasta, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stowarzyszeń twórczych i pracowników Resursy.

- Przyjąłem rekomendację komisji i w najbliższych dniach spotkam się ze zwyciężczynią konkursu, by omówić szczegółowe warunki
współpracy - mówi prezydent Radosław Witkowski. Obecnej dyrektorce Resursy Obywatelskiej kadencja wygasa 31 grudnia.

Justyna Górska-Streicher z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie etnologii. Od 2005 roku pracuje w Muzeum Wsi Radomskiej. Obecnie kieruje jednym z jego działów. Ma doświadczenie w organizacji wystaw i prezentacji sztuki. Jest autorką wielu publikacji i laureatką nagród m.in. za organizację wydarzeń kulturalnych. Została też wyróżniona Odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Do zadań nowego dyrektora będzie należało kierowanie nie tylko placówką przy ulicy Malczewskiego, ale także częścią kulturalną kamienicy Deskurów. O jej włączeniu w struktury Resursy zdecydowali radomscy radni - przypomina radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft