Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-09-22; 11:52:30 | Radom
Poznaliśmy imiona radomskich autobusów elektrycznych
Dobiegło końca głosowanie internautów na nazwy/imiona dla 9 autobusów elektrycznych, które w połowie przyszłego roku zasilą flotę MPK.

Wybór dziewięciu z dwudziestu finałowych propozycji był niezwykle zacięty i trwał do samego końca. Oddano łącznie blisko tysiąc głosów. W ich efekcie kolejne elektryczne Solarisy, które w przyszłym roku pojawią się na radomskich ulicach nosić będą nazwy/imiona: Antysmog Antoni, Bryczka Elektryczka, Ekobusio, Eko Julia, Elektra, Elektropodwózka, Kasperek, Mknący Bezgaz, Pantografek.

Autorzy zwycięskich nazw otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Solaris Bus &Coach, która jest wykonawcą „unijnego” projektu MPK pn. „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Radomiu poprzez zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspólną zabawę, którą włączyliśmy się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywające się pod hasłem: „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft