Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-10-20; 13:39:22 | Radom
Rusza budowa drugiego odcinka trasy N-S
Ruszają prace przy budowie drugiego odcinka trasy N-S, który połączy osiedle Południe z centrum miasta. We wtorek, 20 października, wykonawca inwestycji – firma Strabag - oficjalnie przejął plac budowy.

– Trasa N-S to jeden z filarów Strefy Wygodnego Ruchu. Odcinek pomiędzy Czarnoleską, a Żakowicką, to bardzo ważny element układu drogowego, który odciąży przeciążoną ulicę Wierzbicką i 1905 Roku – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Inwestycja jest realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca zakończył już prace projektowe i pozyskał wszelkie niezbędne pozwolenia. W tym tygodniu przystępuje do prac budowlanych. Zgodnie z projektem powstanie 1,5-kilometrowa, dwukierunkowa droga, po jednym pasie w każdą ze stron. Na wysokości ulicy Wjazdowej ma zostać wykonane rondo. - Wzdłuż całej trasy powstaną także ciągi pieszo-rowerowe, jeden o szerokości 3,5 i długości 850 metrów oraz drugi o długości 980 metrów i szerokości 5 metrów - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Prace mają zakończyć się jesienią przyszłego roku. Umowa z wykonawcą opiewa na 26,5 miliona złotych.

Przypomnijmy, że firma Strabag wygrała także przetarg na zaprojektowanie i budowę trzeciego odcinka trasy N-S, od ulicy Żeromskiego do Energetyków. Umowa została podpisana w połowie września. W pierwszej kolejności są prowadzone prace projektowe. Nowa droga będzie miała prawie 3,5 kilometra długości. Zgodnie z umową trzeci odcinek trasy N-S powinien być gotowy do 2024 roku - informuje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft