Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-10-27; 08:32:37 | Radom
Budżet Obywatelski Mazowsza: ruszyło głosowanie
Można już głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego. Część wniosków pochodzi z Radomia i regionu radomskiego.

Projekty zgłoszone do BOM są podzielone na kilka grup. Wśród projektów ogólnowojewódzkich znalazła się m.in. propozycja zakupu dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego dwóch ambulansów transportowych. Z kolei na liście projektów podregionalnych, dotyczących subregionu radomskiego, znalazło się osiem zadań. Największym, pod względem wartości, projektem jest „Muzealny miniogród botaniczny - jako miejsce odpoczynku, spotkań, wydarzeń i edukacji”. Został on zgłoszony przez Muzeum im. Jacka Malczewskiego, które na swoim dziedzińcu chce stworzyć przestrzeń wypoczynkowo-edukacyjną, dostępną dla zwiedzających. Wśród radomskich projektów jest też m.in. doposażenie w nowoczesny sprzęt pracowni rentgenografii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, organizacja młodzieżowych warsztatów artystyczno-multimedialnych, których efektem będzie realizacja filmu muzycznego. Jest też propozycja organizacji szkoleń profilaktycznych dla kierowców oraz projekty dotyczące przeciwdziałania próchnicy u dzieci czy prawidłowego rozwoju najmłodszych mieszkańców Radomia. Pełna lista projektów, na które można głosować jest dostępna na stronie: https://bom.mazovia.pl/projekty.

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza potrwa do 16 listopada. Oddanie głosu jest możliwe w systemie informatycznym dostępnym na stronie: https://bom.mazovia.pl/glosowanie. Każdy mieszkaniec Mazowsza ma możliwość oddania głosu na dwa projekty – jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: https://bom.mazovia.pl/.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft