Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-11-09; 08:20:59 | Radom
W Radomiu powstanie szpital tymczasowy
W nowym budynku Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego powstanie tymczasowy szpital dla pacjentów chorych na COVID-19.

Spółka Totalizator Sportowy właśnie otrzymała decyzję premiera w tej sprawie. - Przypomnę, że właśnie ta lokalizacja była przez nas rekomendowana. Nowy szpitalny budynek jest pod względem technicznym najlepiej przygotowany do tego, by móc pacjentom zapewnić jak najlepszą opiekę. Mam nadzieję, że w ten sposób znacznie poprawi się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Radomia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Oprócz przygotowania miejsc w nowym Centrum Rehabilitacji, spółka odpowiedzialna za stworzenie tymczasowego szpitala chce też zagospodarować pomieszczenia dotychczasowego Zakładu Rehabilitacji, który mieści się w starym budynku. - Chcemy maksymalnie wykorzystać dostępna powierzchnię. W sumie spodziewamy się, że powstanie około stu dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19. Pierwsze prace mają ruszyć już na początku przyszłego tygodnia - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Radomski Szpital Specjalistyczny, decyzją wojewody mazowieckiego ma także uruchomić izolatorium dla osób, które nie wymagają hospitalizacji. Rozmowy w tej sprawie dyrekcja szpitala prowadzi z właścicielem hotelu Iskra, w którym takie izlolatorium było utworzone podczas wiosennej fali zakażeń - podkreśla radomski magistrat.


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft