Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-11-16; 11:19:59 | Radomski
Terytorialsi dla radomskich Bohaterów
Pomimo natłoku obowiązków związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, radomscy terytorialsi nie zapominają o Bohaterach, żołnierzach Armii Krajowej, którzy jesień swojego życia spędzają w Radomiu.

Z okazji Narodowego Święta Nieodległości, żołnierze62 Batalionu Lekkiej Piechoty, dziedziczący tradycję Armii Krajowej, odwiedzili byłych żołnierzy AK, mieszkających na ziemi radomskiej. Oprócz wręczenia drobnych upominków, porozmawiania, Bohaterowie otrzymali z rąk żołnierzy specjalny ryngraf okolicznościowy, symbolizujący szacunek i wdzięczność za wolność i niepodległość oraz za wzorowy przykład patriotyzmu.

Pamiątki wręczono pani Lucynie Adamkiewicz ps. „Ewa”, łączniczce zgrupowania "Chrobry I", która od 15 roku życia była żołnierzem Armii Krajowej. Po klęsce Powstania Warszawskiego trafiła do dwóch niemieckich obozów śmierci - w Auschwitz-Birkenau oraz Mauthausen-Gusen; panu Jerzemu Kłosowskiemu ps. „Jureczek”, który przynależał do oddziału V Obwodu Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej – Grupy Artyleryjskiej „Granat”, aktywnie działający jako łącznik bojowy w czasie Powstania Warszawskiego oraz panu Janowi Molikowi, członkowi ruchu oporu przeciwko Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Dla delegacji radomskich terytorialsów, która pod dowództwem ppor. Mateusza Maja, uczestniczyła w tym bardzo wzruszającym przedsięwzięciu, była to niezapomniana, żywa lekcja historii.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft