Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-11-17; 08:45:28 | Radom
Powstanie nowy żłobek
150 miejsc dla najmłodszych radomian znajdzie się w nowym żłobku na Borkach. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jego budowę. Nowa placówka powstanie przy ulicy Batalionów Chłopskich, w miejscu, w którym znajduje się filia PSP nr 2.

Stary, parterowy obiekt zostanie rozebrany, a jego miejsce zajmie nowy, dwukondygnacyjny budynek. - To kolejne nasze działanie na rzecz młodych radomian, których chcemy zachęcić do tego, by na stałe związali swoją przyszłość z naszym miastem. Zależy nam na tym, aby maluchy rozwijały się w bardzo dobrych warunkach, a ich rodzice mogli spokojnie wrócić do pracy - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem żłobek na Borkach będzie miał powierzchnię użytkową nieco ponad 1700 metrów kwadratowych. Oprócz sal pobytu dla dzieci powstanie też pełne zaplecze kuchenne, a na zewnątrz zostanie urządzony plac zabaw.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 1 grudnia. Nowy żłobek najmłodszych radomian przyjmie w listopadzie 2022 roku.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie, w ramach programu „Radom dla młodych” powstał już m.in. nowy żłobek przy ulicy Michałowskiej oraz przedszkole w dawnym budynku Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego. W najbliższych planach jest też stworzenie kolejnych miejsc dla przedszkolaków w dawnym budynku gimnazjum przy ul. Kujawskiej - dodaje radomski magistrat.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft