Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-12-01; 13:24:36 | Radom
Nowa droga dla rowerów na Józefowie
Nowa droga rowerowa wraz z chodnikiem powstała wzdłuż odcinka ulicy Aleksandrowicza. Był to jeden z projektów zrealizowanych w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Został zgłoszony przez Bractwo Rowerowe, by usprawnić między innymi dojście i dojazd do szpitala na Józefowie.

Nowa droga rowerowa ma w sumie około 500 metrów. Pomiędzy rondem a ulicą Józefowską biegnie po obu stronach jezdni. Wyznaczono tam również przejazd rowerowy. Dalej, czyli od Józefowskiej do Oleszczuk-Ożarskiej ciąg dla pieszych i rowerzystów jest natomiast po stronie południowej. Chodnik z kostki ma półtora metra, a dwukierunkowa asfaltowa droga rowerowa - dwa metry szerokości.

Zakres zadania był nieco większy niż to było wcześniej planowane. Początkowo droga rowerowa miała skończyć się naprzeciw ulicy Pawlaka, czyli na wysokości chodnika prowadzącego do głównego wejścia do szpitala. Ostatecznie została jednak wydłużona o około 80 metrów - do przejścia dla pieszych u zbiegu z ulicą Oleszczuk-Ożarskiej oraz z wjazdem na pętlę końcową autobusów miejskich.

- To jednak nie koniec inwestycji realizowanej z myślą o rowerzystach i pieszych. Głosami radomian, w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego będziemy kontynuować budowę drogi dla rowerów i chodnika wzdłuż ulicy Aleksandrowicza, które będą biegły aż do Warszawskiej. W ten sposób spinamy sieć ścieżek rowerowych w tej części miasta - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wykonawcą prac na Józefowie była radomska firma Stagmar. Cała inwestycja kosztowała około 300 tysięcy złotych.

Źródło: MZDiK
Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft