Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-12-03; 11:15:18 | Radom
Otwarcie ulicy Górnej i stała trasa linii 24
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zakończeniem części prac wodociągowych na ulicy Odrodzenia (inwestycja Wodociągów Miejskich), od dnia 5 grudnia 2020 roku(sobota) będzie otwarty przejazd z ulicy Górnej do Kaszubskiej. Na stałą trasę wróci także linia 24.

Skrzyżowanie ulic Odrodzenia, Górnej i Kaszubskiej będzie ponownie przejezdne, ale jedynie na wprost (z Górnej w Kaszubską, a w przeciwnym kierunku tylko dla rowerzystów jadących kontrapasem). Ulica Odrodzenia jest nadal zamknięta pomiędzy ulicami Średnią a Górną oraz Górną a Kalińską. Objazdy są możliwe przez Słowackiego, Kalińską, Kochanowskiego i Puławską lub przez Średnią i Słowackiego.

Autobusy linii 24 zostaną wycofane z objazdu przez Kalińską, Kochanowskiego i Puławską. Będą one kursowały w tym rejonie Glinic i Dzierzkowa stałą trasą, czyli ulicami Słowackiego, Górną i Kaszubską. Trasa linii 24 w przeciwną stronę (w kierunku pętli Długojów Górny, Małęczyn Nowy lub Grzmucin) nie ulega zmianie.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków Górna / Słowackiego(NŻ) 02 (w kierunku Lubelskiej) i Kaszubska / Puławska 03 (w kierunku Lubelskiej), natomiast przystanek Słowackiego / Kalińska 07 (w kierunku 25 Czerwca) będzie znów obowiązywał dla autobusów linii 24. Zlikwidowane będą jednocześnie dwa przystanki tymczasowe na trasie objazdu, czyli Kalińska / Słowackiego 02 (w kierunku Odrodzenia) i Puławska / Kochanowskiego (NŻ) 01 (w kierunku Kaszubskiej).

Ze względu na przywrócenie stałej trasy autobusów ulegnie korekcie rozkład jazdy linii 24. Inwestorem prac wodociągowych w tym rejonie miasta jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft