Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2020-12-10; 09:29:51 | Radom
Zmiany w komunikacji w rejonie ulicy 25 Czerwca
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z otwarciem 10 grudnia (ok. godz. 12) fragmentu ulicy 25 Czerwca pomiędzy Sienkiewicza a Waryńskiego, od dnia 12 grudnia 2020 roku (sobota) będą przywrócone stałe trasy autobusów linii 2, 6, 13, 18 i N1. Linia N3 pozostanie na stałe obok katedry.

Dla autobusów linii 2, 6, 13, 18 i N1 będą przywrócone stałe trasy (obowiązujące przed wprowadzeniem objazdów), przebiegające w obu kierunkach ulicami Beliny-Prażmowskiego (od placu Dworcowego do ronda Mikołajczyka) i 25 Czerwca (od ronda Mikołajczyka do ulicy Sienkiewicza). Autobusy powyższych linii miejskich zostaną jednocześnie wycofane z odcinka przebiegającego w obu kierunkach przez Traugutta, Mickiewicza i Sienkiewicza (przy katedrze). Przestaną dla nich obowiązywać przystanki Mickiewicza / Katedra 02 i Sienkiewicza / Katedra 03. Na standardowej trasie będą obowiązywać przystanki Beliny-Prażmowskiego / Dw. PKS 01 i 04 (w obu kierunkach) oraz 25 Czerwca / Waryńskiego 01 i 02 (w obu kierunkach). Skorygowane zostaną jednocześnie rozkłady jazdy dla linii 2, 6, 13, 18 i N1.

Uwaga! W przypadku autobusów linii nocnej N1 stała trasa będzie obowiązywać od godziny 0:00 w nocy z 11 na 12 grudnia 2020 roku (z piątku na sobotę).

Na trasie linii 18 przystankiem początkowym (dla pasażerów wsiadających) będzie Dworzec PKP 02 (w zatoce obok poczty przy ulicy Beliny-Prażmowskiego), natomiast przystankiem końcowym (wyłącznie dla pasażerów wysiadających) będzie Dworzec PKP 05 (zewnętrzne stanowisko na placu Dworcowym, naprzeciwko głównego wejścia do budynku dworcowego). Między tymi dwoma przystankami autobusy linii 18 będą wykonywać tak zwane przejazdy techniczne (bez pasażerów).

Przywrócona zostanie również stała trasa kursu zjazdowego linii 26 z Myśliszewic do zajezdni Borki (ulicami 25 Czerwca i Beliny-Prażmowskiego do Poniatowskiego). Nie będzie zatem objazdu przez Sienkiewicza, Mickiewicza i Traugutta.

Dla autobusów linii nocnej N3 dotychczasowa trasa objazdowa, przebiegająca w obu kierunkach ulicami Traugutta, Mickiewicza i Sienkiewicza, będzie przekształcona w trasę stałą. Korekta ma na celu usprawnienie obsługi rejonu ulicy Sienkiewicza przez komunikację nocną i zapewnienie drogi dojścia do środkowej części ulicy Żeromskiego porównywalnej z dotychczasowymi drogami dojścia od linii N1 i N2. Godziny kursów na linii N3 nie ulegną korektom (jedyna zmiana to przesunięcie we wszystkie dni tygodnia kursu zjazdowego z pętli Idalin z 4:41 na 5:05).

Inwestorem robót na ulicy 25 Czerwca były Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Źródło: MZDiK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft