Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2021-01-01; 06:51:04 | Radom
Trwa rozbudowa ulic na XV-leciu
Roboty przy rozbudowie fragmentów ulic gen. Józefa Bema, gen. Jakuba Jasińskiego i gen. Józefa Sowińskiego na osiedlu XV-lecia trwały do świąteczno-noworocznej przerwy. Dzięki dobrej - jak na tę porę roku - pogodzie nie trzeba było ich wstrzymywać. Zaawansowanie poszczególnych prac przekroczyło półmetek.

Przypomnijmy, że na budowanym w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku osiedlu XV-lecia projektanci wyznaczyli zaledwie kilka zatok parkingowych i zespołów garaży dla mieszkańców. Nikt bowiem nie przewidywał takiego rozwoju motoryzacji. Wraz ze wzrostem liczby samochodów trzeba było wprowadzić tam ruch jednokierunkowy na odcinkach niektórych ulic, żeby pojazdy miały gdzie parkować. Jednak na przykład na krętej ulicy Sowińskiego i tak było ciasno.

Rozbudowa odcinków tych ulic ruszyła we wrześniu bieżącego roku. Po ponad trzech miesiącach prowadzenia robót drogowcy przekroczyli półmetek. Liczby mówią same za siebie. Nowe nawierzchnie jezdni z asfaltu - zrealizowano 55 procent zaplanowanych prac, miejsca postojowe przy ulicy o nawierzchni z tak zwanej geokraty - 56 procent (został jeszcze do wykonania parking przy obiekcie handlowo-usługowym), chodniki i miejsca postojowe z kostki betonowej - 65 procent, podbudowy - 80 procent, prace elektryczne - 90 procent. Wykonawca wróci na plac budowy w styczniu, chyba że pogoda na to nie pozwoli. Tak czy inaczej - nie ma obaw, że zapisany w umowie termin (z uwzględnieniem ewentualnej dłuższej zimowej przerwy) zostanie przekroczony. To zadanie dwusezonowe, więc roboty potrwają do końcówki lipca 2021 roku. Niewykluczone, że finisz może tam nastąpić wcześniej, ale na razie nie chcemy zapeszać.

Na fragmentach ulic Sowińskiego i Jasińskiego większość robót została już wykonana i ponownie dopuszczono je do ruchu. Mieszkańcy pobliskich bloków mogą już parkować samochody w nowych zatokach, a piesi chodzić po nowych chodnikach. Prace koncentrują się obecnie na odcinku ulicy Bema i na terenie obok pawilonu handlowo-usługowego. Wykonawcą tego zadania jest firma Zbig-Bet z Radomia. Wartość zamówienia to około 2 miliony 650 tysięcy złotych - informuje MZDiK.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft