Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2021-01-14; 15:12:27 | Radom
11 ofert na budowę przedszkola
11 firm jest zainteresowanych przebudową dawnego gimnazjum przy ulicy Kujawskiej. Ma tam powstać przedszkole na 190 miejsc oraz poradnia psychologiczno-pedagogiczna.

Kwota jaką miasto zamierza przeznaczyć na realizację inwestycji to 10 mln złotych. Dwie spośród złożonych ofert nie przekraczają tego progu. Najtańsza z nich opiewa na 8,9 mln złotych, a złożyła ją firma WBM Inwestycje z Radomia. Teraz oferty zostaną sprawdzone pod względem formalnym.

Zgodne z projektem, budynek dawnego gimnazjum będzie podzielony na dwie części. Odrębne wejście z windą będzie miała poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która obecnie mieści się przy ul. Toruńskiej. Na drugim piętrze budynku przy Kujawskiej zostanie dla niej przygotowanych 12 gabinetów oraz sala konferencyjna. Przedszkole zajmie natomiast parter, pierwsze piętro i część drugiego. Na parterze znajdą się m.in. szatnie, kuchnia, sala gimnastyczna z możliwością podziału na teatralną, pomieszczenia administracyjne. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie dziesięć sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym. W sumie przedszkole będzie mogło przyjąć 190 dzieci. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zainstalowane zostaną windy ułatwiające transport osób niepełnosprawnych. Zmieni się także teren wokół budynku. Powstanie m.in. plac zabaw, zostaną posadzone drzewa i krzewy.

Zwycięzca przetargu na wykonanie wszystkich prac będzie miał 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft