Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2012-09-06; 14:16:00 | Lipski
Policjanci zatrzymali złodziei wiolonczeli
Prokuratura Rejonowa w Lipsku skierowała już akt oskarżenia do sądu wobec dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież wiolonczeli o wartosci 20 tysięcy złotych. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto wrócić do zdarzenia, do którego doszło kilka tygodni temu w Solcu nad Wisłą, w czasie "Festiwalu Muzyki Klasycznej". Corocznie w imprezie udział biorą artyści m. in. z Chin i Japoni. Stowarzyszenie Przyjaciół Solca, główny organizator festiwalu zaprosił również kwintet muzyczny pod nazwą Le Passioni dell"Anima z Warszawy. Występ miał odbyć się w miejscowym kościele pod wezwaniem Św. Stanisława. Podczas przygotowań, jednemu z muzyków skradziono wiolonczelę barokową, wartą 20 tysięcy złotych. Z tego powodu koncert miał być odwołany. O szczegółach tej niecodziennej kradzieży została poinformowana Policja.

Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy, w ciągu 3,5 godziny po zdarzeniu, policjanci z wydziału kryminalnego wpadli na trop złodziei. Sprawcy oferowali skradziony instrument do sprzedaży. Policjanci udając zainteresowanie, wyrazili chęć jego zakupu. W trakcie spotkania został zatrzymany jeden z podejrzanych, 20-letni mieszkaniec Radomia. Idąc dalej tym tropem, zaaranżowali spotkanie z drugim ze sprawców. Gdy zjawili się w umówionym miejscu, mężczyzna widząc policjantów rzucił się do ucieczki. Chwilę później, w bezpośrednim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy. Okazał się nim 21-latek z Lublina. Przy nim znaleziono wiolonczelę z całym jej osprzętem. Instrument smyczkowy, który był wykonany na specjalne zamówienie, przekazano muzykowi. Dzięki temu koncert mógł się odbyć w zaplanowanym terminie.Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W czasie dalszych czynności,
śledczy przedstawili im zarzut kradzieży, do którego się przyznali.
Prokurator prowadzący śledztwo skierował akt oskarżenia wobec podejrzanych do Sądu Rejonowego w Lipsku.Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft