Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-02-27; 11:02:50 | Lipski
Chińczyk z Budapesztu chciał przekupić patrol
Do policyjnego aresztu trafił 45-letni obywatel Chin, który próbował wręczyć łapówkę policjantom. Mężczyzna chcąc uniknąć kary za przekroczenie prędkości, usiłował przekupić funkcjonariuszy. Teraz oprócz mandatu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci lipskiej drogówki we wtorek 26 lutego, w godzinach popołudniowych zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 37km/h. Kierującym okazał się obywatel Chin, a mieszkaniec Budapesztu.

Podczas kontroli drogowej mężczyzna został poinformowany przez policjantów o wykroczeniu, które popełnił. Został na niego nałożony mandat karny w wysokości 300 zł. Mężczyzna zrozumiał słowa policjantów, bo rozmawiał po polsku. W zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych mężczyzna usiłował wręczyć policjantom pieniądze w kwocie 120 złotych twierdząc "nie pisać - to na kawę".

Obywatel Chin za próbę przekupienia funkcjonariuszy został zatrzymany w policyjnym areszcie. Bedzie miał przedstawiony zarzut korupcji, z który kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft