Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-04-17; 09:33:16 | Lipski
Koncert Grudnia i Ochmana w Lipsku
W kościele parafialnym w Lipsku odbędzie się koncert muzyka Mikołaja Grudnia oraz znanego i cenionego tenora Wiesława Ochmana. Koncert odbędzie się w ramach 26 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom - Orońsko.

Wiesław Ochman od 55 lat głębokim tenorem zachwyca fanów na całym świecie. Robert Grudzień mistrzowskie dźwięki wydobywał z organów w najbardziej znanych katedrach w Europie, także tych gdzie grywał sam Jan Sebastian Bach. Obaj artyści wystąpią w koncercie mistrzowskim 18 kwietnia (czwartek) w kościele parafialnym w Lipsku o godz. 17.30.

W programie koncertu znajdą się arie sakralne i operowe m.in. Franciszka Schuberta, Cesara Francka, Stanisława Moniuszki. Dla obu artystów koncert w Lipsku to muzyczne spotkanie przyjaciół, doskonale rozumiejących się i podobnie odczuwających grę tonów i dźwięków. Wiesław Ochman i Robert Grudzień stale współpracują od 18 lat. Niezapomnianymi wydarzeniami artystycznymi były duety Wiesława Ochmana z Teresą Żylis - Gara, przy akompaniamencie Roberta Grudnia.

Koncerty te odbywały się w wielu katedrach polskich, m. in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Radomiu. Dodatkowego smaku dodawał im fakt, iż światowej sławy śpiewaczka, maestra Teresa Żylis - Gara powracała na sceny po latach milczenia i nieobecności w Polsce.
Obecnie współpraca Roberta Grudnia i Wiesława Ochmana to wspólne
koncerty w ramach prestiżowych festiwali w Łańcucie, Busku Zdroju i Krynicy Zdroju. Lipsko to także miasto, gdzie Robert
Grudzień od ponad 20 lat organizuje koncerty i zaprasza światowej sławy artystów. O wielu z nich mówi w kategoriach przyjaciół artystycznych.

- Wiesław Ochman to wspaniały człowiek i artysta. Cenię jego wielkie doświadczenie oraz to, że zawsze wyszukuje młode talenty artystyczne i stara się im pomóc. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy młodym ludziom wyjątkowo trudno jest zaistnieć w mediach i na prestiżowych scenach - przyznaje Robert Grudzień.

W Lipsku muzyce towarzyszyć będzie wystawa obrazów Wiesława Ochmana,
zatytułowana "Impresje hiszpańskie". Światowej sławy tenor od lat z
powodzeniem ukazuje swoim fanom swój inny talent, czyli malarstwo. W Lipsku zostanie zaprezentowana seria pejzaży, powstałych na Półwyspie Iberyjskim. Wystawa ta zebrała bardzo pozytywne recenzje krytyków, nazywana jest malarską wizytówką Wiesława Ochmana.

Koncert został zorganizowany także dla uczczenia jubileuszu 55. lecia pracy artystycznej Wiesława Ochmana. Z tej okazji organizatorzy zapowiadają dodatkowe niespodzianki.

Na koncert zaprasza Lipskie Centrum Kultury oraz parafia pw. Św. Trójcy w Lipsku w ramach 26 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom - Orońsko.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft