Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2013-10-05; 12:03:04 | Lipski
Policyjna kampania 'Zabłyśnij na drodze' w Ciepielowie
W Ciepielowie odbyła się kolejna edycja kampanii społecznej „Zabłyśnij na drodze”, promującej wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze. Imprezę objął patronatem Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Cezary Popławski.

W bieżącym roku jesienną edycję kampanii zorganizowano przy okazji VII Rajdu Rowerowego szlakiem Związku Gmin Nad Iłżanką, a partnerami Mazowieckiej Policji był Wójt Gminy Ciepielów i Związek Gmin Nad Iłżanką.

Uczestnicy rajdu przyjechali do szkoły w Ciepielowie ubrani w kamizelki odblaskowe i kaski, promując korzystanie z tych ważnych dla bezpieczeństwa elementów wyposażenia rowerzysty. Inauguracja kampanii rozpoczęła się w Publicznym Gimnazjum w Ciepielowie. Wszystkich przybyłych powitał Wójt Ciepielowa Artur Szewczyk i Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz. Potem odbyła się prelekcja dla młodzieży poświęcona bezpieczeństwu niechronionych.

Od początku roku na terenie Mazowsza doszło do 104 wypadków z winy rowerzystów i 136 z winy pieszych. W subregionie radomskim było to odpowiednio 31 i 57 wypadków. W 2013 (styczeń-wrzesień) zginęło na Mazowszu 61 pieszych i 25 rowerzystów, natomiast w subregionie radomskim zginęło 20 pieszych i 6 rowerzystów.


Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu
red. WK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft