Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 

Sprint na medal
Jeżeli przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, Dariusz Wójcik będzie tak skuteczny w kampanii wyborczej, jak na bieżni, to już może szykować się na kolejną kadencję
Czas na Filharmonię
Panie wojewodo uważam, że filharmonia w Radomiu powstanie prędzej czy później! I to być może stanie się już bez obecnych wladz Mazowsza...
Ochłoda na derby
Nie tylko piłkarze Broni przyjęli kubeł zimnej wody na swoje głowy w trakcie derbów. Lodowatą wodą oblani zostali także... poseł i wiceprezydent Radomia
Bądź na Topie! Zobacz wszystkie newsy
Aktualności
2014-04-01; 08:01:04 | Radom
W Radomiu powstanie kryty tor łyżwiarski!
Radom stara się o dofinansowanie hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga, tymczasem po sukcesach polskich sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi priorytetem w Ministerstwie Sportu zostały obłożone inwestycje rozwijające infrastrukturę w sportach zimowych. Wszystko w ramach przygotowań kandydatury naszego kraju do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Właśnie z tej puli mają trafić do Radomia środki na budowę krytego toru łyżwiarskiego!

To był jeden z najintensywniej opracowywanych projektów w ostatnich miesiącach. W Wydziale Funduszy Unijnych Urzędu Miejskiego w Radomiu zaangażowane w niego były wsystkie osoby. I udało się! - Projekt zyskał przychylność komisji oceniającej prace, a następnie ministra sportu. Kryty tor łyżwiarski ma powstać na radomskiej Koniówce, z racji, że znajdował by się blisko trasy Warszawa - Kraków. Będzie więc dobrze skomunikowany, a z racji na położenie w centralnej Polsce, może stać się jednym z najpopularniejszych obiektów do uprawiania sportów zimowych w kraju - podkreśla Katarzyna Piechota-Kaim, rzecznik prezydenta Radomia.

Nasze informacje potwierdziły już m.in. Radio Plus i RadomSport.pl. W ramach konsultacji, przed złożeniem projektu trwały rozmowy z przedstawicielami radomskich środowisk. Zadeklarowały one pomoc we wprowadzeniu do radomskich szkół kolejnego, szerokopojętego programu nauki jazdy na łyżwach. Zaangażowani w niego mają być głównie przedstawiciele Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Kto wie, może nasz region doczeka się wkrótce nie tylko kolejnego olimpijczyka - był nim właśnie panczenista, Paweł Jaroszek z Pionek, ale także medalisty Ziomowych Igrzysk Olimpijskich?

* Zapewne każdy z Was, Drodzy Czytelnicy dopatrzył się, że pod newsem widnieje data 1 kwietnia... Życzymy sobie jednak, żeby jeżeli nie taki obiekt powstał w naszym mieście w przyszłości, to żebyśmy wkrótce cieszyli się występami naszych drużyn w hali widowiskowo-sportowej.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 Cytat tygodnia
ppłk. Leon Etwert: Naród bez przeszłości, staje się narodem bez przyszłości


Zdjęcie tygodnia

Rowery w stylu retro opanowały we wrześniu radomski deptak.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft