Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Wójt też... kibic
Gospodarze Jedlińska i Gozdu pomogli piłkarskiej kadrze Polski w awansie do finałów Mistrzostw Europy
Mali Światowcy z Rosy Radom
Koszykarze ROSY Radom Robert Witka i Michał Sokołowski skorzystali z zaproszenia Telewizji Polskiej S.A.
Prezydencki peleton
Jak na liderów przystało, na konferencję poświęconą pilotażowi projektu uruchomienia systemu rowerów miejskich włodarze Radomia przybyli na jednośladach
Bądź na Topie! Zobacz wszystkie newsy


Aktualności
2014-04-01; 08:01:04 | Radom
W Radomiu powstanie kryty tor łyżwiarski!
Radom stara się o dofinansowanie hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga, tymczasem po sukcesach polskich sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi priorytetem w Ministerstwie Sportu zostały obłożone inwestycje rozwijające infrastrukturę w sportach zimowych. Wszystko w ramach przygotowań kandydatury naszego kraju do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Właśnie z tej puli mają trafić do Radomia środki na budowę krytego toru łyżwiarskiego!

To był jeden z najintensywniej opracowywanych projektów w ostatnich miesiącach. W Wydziale Funduszy Unijnych Urzędu Miejskiego w Radomiu zaangażowane w niego były wsystkie osoby. I udało się! - Projekt zyskał przychylność komisji oceniającej prace, a następnie ministra sportu. Kryty tor łyżwiarski ma powstać na radomskiej Koniówce, z racji, że znajdował by się blisko trasy Warszawa - Kraków. Będzie więc dobrze skomunikowany, a z racji na położenie w centralnej Polsce, może stać się jednym z najpopularniejszych obiektów do uprawiania sportów zimowych w kraju - podkreśla Katarzyna Piechota-Kaim, rzecznik prezydenta Radomia.

Nasze informacje potwierdziły już m.in. Radio Plus i RadomSport.pl. W ramach konsultacji, przed złożeniem projektu trwały rozmowy z przedstawicielami radomskich środowisk. Zadeklarowały one pomoc we wprowadzeniu do radomskich szkół kolejnego, szerokopojętego programu nauki jazdy na łyżwach. Zaangażowani w niego mają być głównie przedstawiciele Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Kto wie, może nasz region doczeka się wkrótce nie tylko kolejnego olimpijczyka - był nim właśnie panczenista, Paweł Jaroszek z Pionek, ale także medalisty Ziomowych Igrzysk Olimpijskich?

* Zapewne każdy z Was, Drodzy Czytelnicy dopatrzył się, że pod newsem widnieje data 1 kwietnia... Życzymy sobie jednak, żeby jeżeli nie taki obiekt powstał w naszym mieście w przyszłości, to żebyśmy wkrótce cieszyli się występami naszych drużyn w hali widowiskowo-sportowej.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

Radom w Nowym Roku z lotu ptaka wygląda bardzo efektownie

Cytat tygodnia
Wojciech Kamiński (trener Rosy Radom): Wiara w to, co robimy, pozwala nam marzyć o wielkich celach

Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft