Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-05-05; 11:34:17 | Lipski
Dzień Strażaka i 90-lecie OSP w Długowoli
Trzeciego maja w Długowoli w gminie Lipsko zorganizowano Miejsko-Gminne obchody Dnia Strażaka połączone z 90-leciem OSP w Długowoli.


Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15.00 Uroczystą Mszą Święta w intencji Ojczyzny i Strażaków. Przed kaplicą odbył się Apel Pamięci z okazji święta narodowego 3 Maja i 90-lecia powstania OSP w Długowoli, który zakończony został złożeniem kwiatów przy pomniku przez delegacje i zaproszonych gości. Następnie, przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej z Kunowa, odbył się przemarsz zgromadzonych pododdziałów i pocztów sztandarowych pod siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Długowoli.

Oficjalne rozpoczęcie uroczystości odbyło się o godz. 16.00 wciągnięciem flagi państwowej na maszt i odegraniem hymnu państwowego. Organizatorzy przywitali zaproszonych gości.

Mimo niesprzyjającej pogody liczba gości dopisała, aż trudno ich wszystkich wymienić. W uroczystościach uczestniczyli min.: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Poseł na Sejm RP Zbigniew Kuźmiuk, Starosta Lipski Roman Ochyński, Burmistrz Jerzy Pasek z radnymi rady miejskiej z Lipska, Zastępca prezesa OSP Mazowsza Zbigniew Gołąbek, Wiceprezes Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP płk rez. Stanisław Kalski, przedstawiciele lasów państwowych i wielu innych zaproszonych gości oraz strażaków.

Prowadzącym całe przedsięwzięcie był Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku mł. bryg. mgr inż. Tomasz Krzyczkowski, który przedstawił historię OSP. Następne odbyło się wręczanie odznaczeń i wyróżnień dla strażaków a zaproszeni goście występowali z życzeniami z okazji Dnia Strażaka. Na zakończenie odbyło się umieszczanie „tabliczek-gwoździ” przez zaproszonych na przygotowanej pamiątkowej tablicy z okazji 90-lecia OSP w Długowoli.

Okrasą scenerii był pokaz Stowarzyszenia Pułku Ułanów Podkarpackich z Ciepielowa pod dowództwem Jacka Jamki.

Dla wszystkich zgromadzonych i zziębniętych niesprzyjającą pogodą, przygotowano gorącą grochówkę.

Po części oficjalnej odbyła się strażacka majówka. Przygotowano blok artystyczny z występami i pokazami min.: BREAK DA HOUSE z LCK, występ kapeli Zdzisława Kwapińskiego, pokaz strzeleckiej sprawności ZS „Strzelec” JS Nr 1005 im. Płk Dionizego Czachowskiego, pokaz ratownictwa technicznego i sprzętu gaśniczego Komendy Powiatowej PSP w Lipsku oraz gry i zabawy sprawnościowe. Imprezę zakończono zabawą strażacką, na której grał zespół „Vanax”.

WKU w Radomiu reprezentował szef wydziału rekrutacji mjr Artur Łęcki.

WKU Radom
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft