Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-06-12; 10:19:47 | Radom
Ogólnopolski Głos Profilaktyki – ’’Profilaktyka a Ty’’
Moda na życie bez uzależnień -życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem w sobotę, 14 czerwca, rozpocznie się na terenie całego kraju Ogólnopolski Głos Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty".


Obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki odbędą się także w sobotę w Radomiu na Placu Corazziego w godzinach 15 - 20. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przygotowują wiele atrakcji. Dla dzieci i młodzieży będą warsztaty artystyczne, na których młodzież będzie miała możliwość uwolnić swoje emocje poprzez sztukę oraz rozmowy z osobami, które na co dzień zajmują się profilaktyką uzależnień.

Wystąpi orkiestra wojskowa, będą prezentacje instytucji, m.in. Sanepidu, którego przedstawiciele przybliżą kwestie profilaktyki wakacyjnej. Będzie można także spotkać przedstawicieli innych służb mundurowych, m.in. straż pożarna, straż miejska, służba więzienna, straż graniczna, a także przedstawiciele lasów państwowych.

Dla uczestników będzie dostępny także symulator jazdy motocyklem oraz rowerowy tor przeszkód.

Uczniowie z miasta i powiatu przedstawią swoje programy artystyczne, będą śpiewać, tańczyć. Uczestnicy zatańczą zumbę. Uczniowie ZDZ przedstawią pokaz musztry, pierwszej pomocy i pokaz fryzur. Będą pokazy zespołów tanecznych. A na zakończenie ze swoją twórczością wystąpi wokalista Paweł Mosiołek.

Najważniejszym elementem jest Zryw Wolnych Serc - punktualnie o godzinie 16.00 tysiące osób w Polsce, przez jedną minutę, będzie wybijało symbolicznie rytm serca.

Całość obchodów wskaże młodemu pokoleniu jak można rozwijać swoje pasje i wykorzystywać swój wolny czas.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, a także dorosłych do udziału w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki, który odbędzie się w sobotę w godz. 15-20 na Placu Corazziego w Radomiu.

Justyna Leszczyńska
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft