Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-07-29; 08:54:35 | Lipski
11 kilometrów wodociągu w gminie Lipsko
Gmina Lipsko otrzyma unijne dofinansowanie na budowę sieci wodociągowej w czterech miejscowościach. W ubiegły czwartek komisja przetargowa wybrała wykonawcę robót, które potrwają do maja przyszłego roku.


Wodociąg zostanie wybudowany we Władysławowie, Wiśniówku, Gruszczynie i Śląsku. Będą to pierwsze odcinki gminnej sieci w tych miejscowościach, położone w południowo-zachodniej części gminy Lipsko. W sumie powstanie ponad 11 kilometrów wodociągu i prawie 120 przyłączy.

To jedna z największych tego typu inwestycji w ostatnich latach i jednocześnie pierwszy etap większego projektu. W planach jest też rozbudowa ujęcia wody w Józefowie.

Władze gminy liczą, że ponad połowę kosztów pokryją ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W najbliższych tygodniach ma być też ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Lipsko. Prawie 500 tysięcy złotych na ten cel gmina pozyskała z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft