Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-08-01; 13:56:33 | Lipski
Nowe inwestycje drogowe w Lipsku
W mieście i gminie Lipsko rozpoczynają się kolejne inwestycje drogowe. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy powstaną prawie dwa kilometry nowych, asfaltowych dróg.


\Najwcześniej, bo do końca sierpnia, mają być przebudowane ulice Świerkowa i Lipowa w Lipsku. Roboty będą prowadzone na odcinkach o łącznej długości prawie 300 metrów, na których drogowcy mają zdemontować betonowe płyty, wykonać podbudowę i położyć asfalt. Wszystko będzie kosztować ponad 165 tysięcy złotych.

Podobne prace są planowane na drodze gminnej Lipa Miklas - Małgorzacin. Na razie odcinek o długości ponad 1 kilometra jest utwardzony żużlem, który w najbliższych tygodniach zastąpi asfalt. Prace będą kosztować około 275 tysięcy złotych i mają być wykonane do końca września tego roku.

Obydwie inwestycje zostaną sfinansowane w całości z budżetu gminy.

Korzystając z dofinansowania z dawnego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych samorząd chce też przebudować prawie 600-metrowy fragment trasy w miejscowości Rokitów, który również zostanie wyłożony asfaltem. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować 150 tysięcy złotych, a termin jej zakończenia został wyznaczony również na 30 września.

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft