Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-08-19; 11:35:52 | Kultura
Paweł Mosiołek: - Muzyka jest moją życiową miłością!
Paweł Mosiołek to piosenkarz, którego twórczość jest żywiołowym połączeniem funky, popu, rocka, a nawet elemnetów bluesa z ambitną elektroniką. Jego repertuar opiera się wyłącznie na autorskich tekstach i autorskiej muzyce. Artysta gościł ostatnio w Jedlni-Letnisko na imprezie Eska Summer City.


Patryk Wojdat, RadomNews.pl: - Jak to się w ogóle stało, że wybrałeś muzykę i jesteś artystą?
Paweł Mosiołek: - Ja nie wybrałem muzyki, tylko muzyka wybrała mnie. Kiedy pojawiłem się na świecie, już towarzyszyła mi ona w życiu, a jako dziecko zbytnio wyboru nie miałem. Mój tata był umuzykalniony, a niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Co możesz powiedzieć o muzyce, którą się zajmujesz?
- Zajmuje się muzyką popowo-rockową. Są też elementy funk, a nawet blues, ale pamiętajmy jest to cały czas jednak pop. Mam znakomitych muzyków, z którymi współpracuję i razem gramy na koncertach.

Gdyby twoje plany z muzyką nie wypaliły, to kim byś został?
- Takiej możliwości nie dopuszczałem, ponieważ zawsze tą muzyką żyłem i żyję nadal. Więc innej drogi nie było.

Jakie wartości starasz się przekazać w swoich utworach?
- Po treściach tekstów można wywnioskować o czym jest dany utwór. Jednym z takich przykładów są "Skrzydła nadziei", to utwór , który odniósł duży sukces w mediach i jest utworem lubianym przez odbiorców. Daje on niektórym więcej energii niż poranna kawa, a przede wszystkim „zastrzyk” nadziei na lepsze jutro. Moja twórczość mówi, o sytuacjach w jakich się znajdujemy i pokazuje, że trzeba walczyć o własne marzenia, bez względu na czas, stąd tytuł mojego mini-albumu.

No właśnie, możesz powiedzieć coś więcej o wydanej płycie? - - Materiał na płytę zbierałem od 2010 do końca 2013 roku. Pod koniec roku 2013 nagrałem utwór "Nie dla czasu" i wypuściłem teledysk na kanał You Tube, trafił on też do mediów. Chciałbym podziękować wszystkim lokalnym mediom, które bardzo mnie wspierają i pomagają w działaniach artystycznych.

Skąd czerpiesz pomysły na tworzenie utworów?
- Pomysły pojawiają się bardzo nieoczekiwanie podczas rożnych sytuacji lub zdarzeń. Niektóre swoje utwory napisałem w ośrodku, w którym pracuje. Z zawodu jestem terapeutą dla osób z zaburzeniami psychicznymi (schizofrenia), z tego miejsca również czerpię swoje inspiracje. Mam wielkie szczęście, że pogodziłem pracę zawodową z moim hobby.

Jakbyś miał szansę nagrania duetu to z kim i dlaczego?
- Gdybym miał taką szansę to nagrałbym duet z Edytą Górniak. Uważam, że Edyta to jeden z lepszych polskich wokali kobiecych. Gdyby nie mieszkała w Polsce, zrobiłaby karierę światową. Stąd trudniej się wybić.

Kto jest twoim muzycznym idolem?
- Zawsze inspirował mnie Czesław Niemen. Niekiedy śpiewam jego utwory np. "Dziwny jest ten świat". Lubię twórczość tego artysty i bardzo mi to odpowiada pod względem treści muzycznych oraz tekstowych. Przede wszystkim godny podziwu jest warsztat wokalny.

Jesteś już znany i lubiany, jak sobie radzisz z rozpoznawalnością?
- Rzeczywiście, zdarzają się telefony o różnych porach dnia i nocy. Staram się być dla swoich fanów wyrozumiały dlatego, że to dzięki nim mogę się realizować na scenie. Niemniej jednak zawsze sugeruję, iż aby się dowiedzieć się więcej o moich koncertach, konkursach , które organizuję we współpracy z mediami oraz wszelkich innych działaniach artystycznych, zamiast dzwonić do mnie, warto zajrzeć na mój Fan Page, Facebook oraz stronę www.pawelmosiolek.pl.
Pragnę podziękować wszystkim z tego miejsca, że jesteście i mogę razem z Wami pokonywać dalsze etapy drogi artystycznej.


Rozmawiał Patryk Wojdat

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft