Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-08-19; 11:35:52 | Kultura
Paweł Mosiołek: - Muzyka jest moją życiową miłością!
Paweł Mosiołek to piosenkarz, którego twórczość jest żywiołowym połączeniem funky, popu, rocka, a nawet elemnetów bluesa z ambitną elektroniką. Jego repertuar opiera się wyłącznie na autorskich tekstach i autorskiej muzyce. Artysta gościł ostatnio w Jedlni-Letnisko na imprezie Eska Summer City.


Patryk Wojdat, RadomNews.pl: - Jak to się w ogóle stało, że wybrałeś muzykę i jesteś artystą?
Paweł Mosiołek: - Ja nie wybrałem muzyki, tylko muzyka wybrała mnie. Kiedy pojawiłem się na świecie, już towarzyszyła mi ona w życiu, a jako dziecko zbytnio wyboru nie miałem. Mój tata był umuzykalniony, a niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Co możesz powiedzieć o muzyce, którą się zajmujesz?
- Zajmuje się muzyką popowo-rockową. Są też elementy funk, a nawet blues, ale pamiętajmy jest to cały czas jednak pop. Mam znakomitych muzyków, z którymi współpracuję i razem gramy na koncertach.

Gdyby twoje plany z muzyką nie wypaliły, to kim byś został?
- Takiej możliwości nie dopuszczałem, ponieważ zawsze tą muzyką żyłem i żyję nadal. Więc innej drogi nie było.

Jakie wartości starasz się przekazać w swoich utworach?
- Po treściach tekstów można wywnioskować o czym jest dany utwór. Jednym z takich przykładów są "Skrzydła nadziei", to utwór , który odniósł duży sukces w mediach i jest utworem lubianym przez odbiorców. Daje on niektórym więcej energii niż poranna kawa, a przede wszystkim „zastrzyk” nadziei na lepsze jutro. Moja twórczość mówi, o sytuacjach w jakich się znajdujemy i pokazuje, że trzeba walczyć o własne marzenia, bez względu na czas, stąd tytuł mojego mini-albumu.

No właśnie, możesz powiedzieć coś więcej o wydanej płycie? - - Materiał na płytę zbierałem od 2010 do końca 2013 roku. Pod koniec roku 2013 nagrałem utwór "Nie dla czasu" i wypuściłem teledysk na kanał You Tube, trafił on też do mediów. Chciałbym podziękować wszystkim lokalnym mediom, które bardzo mnie wspierają i pomagają w działaniach artystycznych.

Skąd czerpiesz pomysły na tworzenie utworów?
- Pomysły pojawiają się bardzo nieoczekiwanie podczas rożnych sytuacji lub zdarzeń. Niektóre swoje utwory napisałem w ośrodku, w którym pracuje. Z zawodu jestem terapeutą dla osób z zaburzeniami psychicznymi (schizofrenia), z tego miejsca również czerpię swoje inspiracje. Mam wielkie szczęście, że pogodziłem pracę zawodową z moim hobby.

Jakbyś miał szansę nagrania duetu to z kim i dlaczego?
- Gdybym miał taką szansę to nagrałbym duet z Edytą Górniak. Uważam, że Edyta to jeden z lepszych polskich wokali kobiecych. Gdyby nie mieszkała w Polsce, zrobiłaby karierę światową. Stąd trudniej się wybić.

Kto jest twoim muzycznym idolem?
- Zawsze inspirował mnie Czesław Niemen. Niekiedy śpiewam jego utwory np. "Dziwny jest ten świat". Lubię twórczość tego artysty i bardzo mi to odpowiada pod względem treści muzycznych oraz tekstowych. Przede wszystkim godny podziwu jest warsztat wokalny.

Jesteś już znany i lubiany, jak sobie radzisz z rozpoznawalnością?
- Rzeczywiście, zdarzają się telefony o różnych porach dnia i nocy. Staram się być dla swoich fanów wyrozumiały dlatego, że to dzięki nim mogę się realizować na scenie. Niemniej jednak zawsze sugeruję, iż aby się dowiedzieć się więcej o moich koncertach, konkursach , które organizuję we współpracy z mediami oraz wszelkich innych działaniach artystycznych, zamiast dzwonić do mnie, warto zajrzeć na mój Fan Page, Facebook oraz stronę www.pawelmosiolek.pl.
Pragnę podziękować wszystkim z tego miejsca, że jesteście i mogę razem z Wami pokonywać dalsze etapy drogi artystycznej.


Rozmawiał Patryk Wojdat

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft