Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-09-05; 13:04:50 | Lipski
Rozbudowa sieci wodociągowej w gminie Lipsko
Jest "zielone światło" dla rozbudowy gminnej sieci wodociągowej w gminie Lipsko. Burmistrz Jerzy Pasek właśnie podpisał umowę z firmą, która wybuduje wodociąg w czterech miejscowościach.


Za ponad 1 milion złotych pierwsze odcinki gminnej sieci mają powstać we Władysławowie, Wiśniówku, Gruszczynie i Śląsku, położonych w południowo-zachodniej części gminy Lipsko. W sumie zostanie wybudowanych ponad 11 kilometrów wodociągu i prawie 120 przyłączy.

Będzie to jedna z największych tego typu inwestycji w ostatnich latach i jednocześnie pierwszy etap większego projektu. W planach jest też modernizacja ujęcia wody z hydrofornią w Józefowie. - Na razie chcemy wykonać prace o wartości prawie 500 tysięcy złotych, które są zagwarantowane w naszym budżecie, ale liczymy że otrzymamy także dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kiedy tak się stanie, będziemy rozszerzać zakres robót - mówi burmistrz Lipska Jerzy Pasek.

Cała inwestycja ma być zrealizowana do 1 czerwca przyszłego roku.

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft