Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-09-20; 19:28:15 | Lipski
Nielegalna plantacja "trawki" w Lipsku
Policjanci z Lipska zatrzymali mężczyznę, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Zlikwidowana została plantacja sześć sadzonek marihuany. Za prowadzenie zabronionej działalności 26-latkowi grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.


W miniony piątek policjanci służb kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Lipsku prowadzili ustalenia operacyjne dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Podczas obserwacji uprawy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, oraz młodą kobietę, którzy przyszli pielęgnować rośliny. Funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mieszkaniec gminy Solec nad Wisłą wraz z bratem zakupił przez internet dziesięć ziaren konopi indyjskich, które w maju wysadził i regularnie pielęgnował nawożąc i podlewając. Policjanci zabezpieczyli sześć sztuk sadzonek o wysokości około od 0,90-2,7 m, doniczki oraz nawozy. Śledczy postawili mężczyźnie zarzut o nielegalnej uprawy konopi. 26-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa oraz poddał się dobrowolnej karze. Natomiast młodą kobietę po przesłuchaniu funkcjonariusze bez przedstawienia zarzutów zwolnili do domu. Postępowanie w sprawie prowadzi KPP w Lipsku.

mł. asp. Tomasz Krukowski
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft