Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-09-26; 09:47:54 | Lipski
Zmodernizują oczyszczalnię ścieków w Lipsku
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Lipsku jest już pewna.


W środę, 24 września, burmistrz Jerzy Pasek i skarbnik Anna Woźniak podpisali umowę o przyznaniu dofinansowania na tę inwestycję z prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Arturem Dąbrowskim.

Z Unii Europejskiej Gmina Lipsko ma otrzymać ponad 9 milionów 200 tysięcy złotych, a szacunkowa wartość całej inwestycji to około 15,5 miliona.

- Mamy już wyłonionego inżyniera kontraktu, który będzie odpowiadać za całość projektu, w tym przygotowanie przetargu na wykonawstwo robót. Ten powinien zostać rozstrzygnięty w październiku, a pierwsze prace mają się rozpocząć w listopadzie - powiedział Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Jerzy Pasek. Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec września przyszłego roku.

Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Lipsku to największa inwestycja w historii gminy, ważna nie tylko dla miasta, ale dla całego powiatu. Wybudowana ponad 40 lat temu obecna oczyszczalnia, oprócz ścieków bytowych od mieszkańców obsługuje przede wszystkim lokalny przemysł, szczególnie spożywczy. Firmy z tej branży dostarczają tak duże ilości ścieków przemysłowych, że obecny obiekt sobie z nimi nie radzi. Nowa oczyszczalnia, oparta na nowoczesnych technologiach, rozwiąże ten problem, i w przyszłości będzie mogła obsługiwać zarówno miasto, jak i gminę Lipsko. Jerzy Pasek podkreśla, że nowa oczyszczalnia to poważne perspektywy na rozwój lokalnego przemysłu i tworzenie nowych miejsc pracy.

Projekt pod nazwą "Przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz kolektora sanitarnego w Lipsku" będzie współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft