Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-09-26; 13:42:30 | Lipski
Kolorowe centrum Lipska!
W najbliższych dniach w centrum Lipska powstanie nowy mural. Jego autorką będzie Karolina Safin, która wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej "Winda" i Lipskie Centrum Kultury.

Propozycje, nawiązujące do 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce, oceniali burmistrz Jerzy Pasek, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Łata oraz dyrektor LCK Izabela Ronduda i plastyczka Ewa Chojnacka, również z centrum kultury.

Zgodnie z regulaminem autor zwycięskiego projektu może sam go wykonać, albo zlecić to innym osobom. - Karolina Safin postanowiła, że osobiście podejmie się tego zadania. Obecnie musi dostosować swoją propozycję muralu do miejsca, w którym ma być wykonany, czyli fragmentu betonowego ogrodzenia w pobliżu parku przy ul. Rynek. Jeśli pogoda na to pozwoli autorka rozpocznie pracę jeszcze w tym tygodniu - zapowiada Karolina Majewska z LCK.

Wykonanie muralu to jeden z elementów projektu "Siedem kolorów miasta", którego realizacja rozpoczęła się w wakacje. Jego uczestnicy m.in. oplatali włóczką drzewa, zawieszali kolorowe pompony, rysowali i malowali, uczyli się szyć i czytali bajki oraz bawili się na zawodach sportowych i spotkaniach tanecznych.

Trwają jeszcze warsztaty fotograficzne "Miejsce do poznania", podczas których pod okiem instruktorów z Towarzystwa Fotograficznego uczestnicy wykonują serię zdjęć tradycyjnymi aparatami "na kliszę", nawiązujących do 25-lecia wolnej Polski. Wcześniej młodzi fotografowie szukali dawnych fotografii, a potem musieli odnaleźć pokazane na nich konkretne miejsca i uwiecznić ich obecny obraz. Zestawy takich zdjęć zostaną pokazane w październiku na powarsztatowej wystawie, która będzie podsumowaniem wszystkich działań.

Projekt "Siedem kolorów miasta" jest realizowany w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka".

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Popisy zespołu Frecce Tricolori jeszcze długo pozostaną w pamięci lokalnych fanów lotnictwa

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft