Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-09-26; 13:42:30 | Lipski
Kolorowe centrum Lipska!
W najbliższych dniach w centrum Lipska powstanie nowy mural. Jego autorką będzie Karolina Safin, która wygrała konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej "Winda" i Lipskie Centrum Kultury.

Propozycje, nawiązujące do 25 rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce, oceniali burmistrz Jerzy Pasek, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Łata oraz dyrektor LCK Izabela Ronduda i plastyczka Ewa Chojnacka, również z centrum kultury.

Zgodnie z regulaminem autor zwycięskiego projektu może sam go wykonać, albo zlecić to innym osobom. - Karolina Safin postanowiła, że osobiście podejmie się tego zadania. Obecnie musi dostosować swoją propozycję muralu do miejsca, w którym ma być wykonany, czyli fragmentu betonowego ogrodzenia w pobliżu parku przy ul. Rynek. Jeśli pogoda na to pozwoli autorka rozpocznie pracę jeszcze w tym tygodniu - zapowiada Karolina Majewska z LCK.

Wykonanie muralu to jeden z elementów projektu "Siedem kolorów miasta", którego realizacja rozpoczęła się w wakacje. Jego uczestnicy m.in. oplatali włóczką drzewa, zawieszali kolorowe pompony, rysowali i malowali, uczyli się szyć i czytali bajki oraz bawili się na zawodach sportowych i spotkaniach tanecznych.

Trwają jeszcze warsztaty fotograficzne "Miejsce do poznania", podczas których pod okiem instruktorów z Towarzystwa Fotograficznego uczestnicy wykonują serię zdjęć tradycyjnymi aparatami "na kliszę", nawiązujących do 25-lecia wolnej Polski. Wcześniej młodzi fotografowie szukali dawnych fotografii, a potem musieli odnaleźć pokazane na nich konkretne miejsca i uwiecznić ich obecny obraz. Zestawy takich zdjęć zostaną pokazane w październiku na powarsztatowej wystawie, która będzie podsumowaniem wszystkich działań.

Projekt "Siedem kolorów miasta" jest realizowany w ramach Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka".

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft