Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-09-29; 08:48:22 | Lipski
Narkotykowy dealer w Kłudzie? Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
W minioną sobotę w rejonie przeprawy promowej w miejscowości Kłudzie odbyły się powiatowe ćwiczenia dowódczo-sztabowe Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego,Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Solcu nad Wisłą oraz Policji, połączone z podsumowaniem akcji powodziowej z maja 2014., VIII Regatami Wiślanymi "Kłudzie 2014" Zorganizowane z okazji"75-tej Rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego"- Powiat Lipski w Hołdzie Bohaterom.

Scenariusz jednego z epizodów zakładał, że policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, podczas próby zatrzymania dealera środków odurzających Jana Nowaka posiadającego dużą ilośćnarkotyków, zostali ostrzelani przez jego wspólników, którzy jechali za nim w drugim samochodzie. Pomimo tego policjanci rozpoczęli pościg za tymi osobami, uciekającymi w kierunku przeprawy promowej w Kłudziu. Chcąc przedostać się na teren województwa lubelskiego przewożący narkotyki z dużą prędkością wjechał na prom, nie wyhamował i spadł samochodem do rzeki Wisły.

Jadący za nim wspólnicy zatrzymali się na drodze dojazdowej do promu i ostrzelali policjantów prowadzących pościg. Wywiązała się strzelanina pomiędzy policjantami a bandytami. W wyniku podjętych działań policjanci przy użyciu psa służbowego zatrzymali przestępców. W samochodzie, który wpadł do Wisły znajdowało się trzech mężczyzn, dwaj z nich sami wydostali się z samochodu i wpław próbowali przedostać się na drugą stronę Wisły. Zostali oni podjęci z wody przez strażaków, którzy przewieźli ich do brzegu.

Uwięziony w samochodzie dealer został wydobyty przez nurków, wszystkim została udzielona pomoc medyczna. Po czym przestępcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.
Przedstawione wydarzenie przeprowadzone zostało zgodnie z przygotowanym scenariuszem. Było to jedynie ćwiczenie, jednak opisana sytuacja może mieć miejsce w rzeczywistości.
Ćwiczenie policyjne przygotowano zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa identycznych jak w przypadku realnego zagrożenia. Miało ono być sprawdzianem służb, ale jednocześnie dobrym doświadczeniem przydatnym w realnych sytuacjach kryzysowych.

mł. asp.Tomasz Krukowski
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft