Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-09-29; 08:48:22 | Lipski
Narkotykowy dealer w Kłudzie? Spokojnie, to tylko ćwiczenia!
W minioną sobotę w rejonie przeprawy promowej w miejscowości Kłudzie odbyły się powiatowe ćwiczenia dowódczo-sztabowe Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego,Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Solcu nad Wisłą oraz Policji, połączone z podsumowaniem akcji powodziowej z maja 2014., VIII Regatami Wiślanymi "Kłudzie 2014" Zorganizowane z okazji"75-tej Rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego"- Powiat Lipski w Hołdzie Bohaterom.

Scenariusz jednego z epizodów zakładał, że policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, podczas próby zatrzymania dealera środków odurzających Jana Nowaka posiadającego dużą ilośćnarkotyków, zostali ostrzelani przez jego wspólników, którzy jechali za nim w drugim samochodzie. Pomimo tego policjanci rozpoczęli pościg za tymi osobami, uciekającymi w kierunku przeprawy promowej w Kłudziu. Chcąc przedostać się na teren województwa lubelskiego przewożący narkotyki z dużą prędkością wjechał na prom, nie wyhamował i spadł samochodem do rzeki Wisły.

Jadący za nim wspólnicy zatrzymali się na drodze dojazdowej do promu i ostrzelali policjantów prowadzących pościg. Wywiązała się strzelanina pomiędzy policjantami a bandytami. W wyniku podjętych działań policjanci przy użyciu psa służbowego zatrzymali przestępców. W samochodzie, który wpadł do Wisły znajdowało się trzech mężczyzn, dwaj z nich sami wydostali się z samochodu i wpław próbowali przedostać się na drugą stronę Wisły. Zostali oni podjęci z wody przez strażaków, którzy przewieźli ich do brzegu.

Uwięziony w samochodzie dealer został wydobyty przez nurków, wszystkim została udzielona pomoc medyczna. Po czym przestępcy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.
Przedstawione wydarzenie przeprowadzone zostało zgodnie z przygotowanym scenariuszem. Było to jedynie ćwiczenie, jednak opisana sytuacja może mieć miejsce w rzeczywistości.
Ćwiczenie policyjne przygotowano zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa identycznych jak w przypadku realnego zagrożenia. Miało ono być sprawdzianem służb, ale jednocześnie dobrym doświadczeniem przydatnym w realnych sytuacjach kryzysowych.

mł. asp.Tomasz Krukowski
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz

powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft