Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

Aktualności
2014-10-01; 10:23:16 | Lipski
Uczniowie z gminy Lipsko pobiegli po sukces
Reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z miasta i gminy Lipsko wzięli udział w Gminnych Biegach Przełajowych, które we wtorek, 30 września, odbyły się na miejscowym stadionie. W sumie na starcie stanęło około sześćdziesiąt zawodniczek i zawodników, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w poprzednich zawodach.

Swoje reprezentacje wystawiły placówki z Długowoli, Krępy Kościelnej, Woli Soleckiej i Lipska, a rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych, uczniów klas piątych i szóstych, z podziałem na konkurencje dziewcząt i chłopców.

Tak jak w poprzednich latach również tym razem zawodnicy mieli do pokonania dwa okrążenia, czyli około 800 metrów. Na uwagę zasługuje fakt, że do tej pory żaden uczestnik Gminnych Biegów Przełajowych, nie przekroczył granicy czasowej 2 minut i 50 sekund, a we wtorek sztuka ta udała się Bartłomiejowi Sałkowi z Lipska, który przebiegł regulaminowy dystans w 2 minuty i 41 sekund.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca w pierwszych dziesiątkach będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych. Reprezentacja będzie liczyć 40 osób, połowa to uczniowie z Lipska.

Opiekunami biegaczy byli Waldemar Traczyk z Lipska, Dorota Syc z Długowoli, Zbigniew Górz z Woli Soleckiej, Marek Wojdygo z Krępy Kościelnej, a organizatorem zawodów był Gminny Szkolny Związek Sportowy.

Korzystając z okazji, że w jednym miejscu spotkali się przedstawiciele wszystkich "podstawówek" tego samego dnia odbyły się gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt. Turniej wygrała ekipa z Długowoli, drugie miejsce zajęła Wola Solecka, a trzecie gospodarze z Lipska.

Powiatowe biegi przełajowe i powiatowy etap rozgrywek w piłkę nożna dziewcząt, z udziałem drużyny z Długowoli, odbędą się w październiku.