Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-10-20; 16:23:21 | Radom
Pomysł na biznes w inkubatorze!
Gdy na otwarcie placówki przyjeżdżają wojewoda, wicemarszałek, prezydent miasta i przedstawiciele parlamentu, oznacza to, że nie jest to jedna z wielu inwestycji. W Radomiu ruszył inkubator przedsiębiorczości!

To pierwszy w Radomiu inkubator przedsiębiorczości założony wspólnie przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii oraz sieć Inkubatorów AIP. Nic dziwnego, że na jego otwarcie dotarli wojewoda Jacek Kozłowski, wicemarszałek Leszek Ruszczyk, prezydent Andrzej Kosztowniak, jego asystent Krzysztof Fernesztajn i poseł Radosław Witkowski.

Powstanie inkubatora przedsiębiorczości to świetna wiadomość dla radomian, którzy noszą się z myślą o rozkręceniu własnego biznesu. Niektórzy z nich będą mogli szlifować umiejętności pod okiem specjalistów Siemensa. Silny zastrzyk przedsiębiorczości odczuje także miasto, które będzie mogło śmiało rywalizować z innymi ośrodkami na startupowej mapie Polski.

Garść zdjęć z otwarcia Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na portalu www.RadomNews.pl klikając TUTAJ

Z myślą o wszystkich, którzy mają innowacyjne pomysły na biznes swoje podwoje w budynku Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego (ul. Krasickiego 54) otworzył właśnie Inkubator AIP Radom. Na młodych przedsiębiorców czeka sporo możliwości. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe z funduszu AIP Seed Capital w wysokości 100 tys. zł w zamian za 15 proc. udziałów w startupie. Co istotne, prowadzenie biznesu w ramach Inkubatora AIP zwalnia z obowiązku rejestrowania działalności gospodarczej, gdyż AIP udostępnia firmom swoją osobowość prawną. Ponadto radomscy przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w spotkaniach mentoringowych i szkoleniach oraz będą mieli możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. W znalezieniu nowych inspiracji z pewnością pomogą wydarzenia z cyklu StartUpMixer, czyli networking połączony z prezentacją trzech startupów.

Radomski Inkubator AIP zajął 50-metrowy, kreatywnie zaaranżowany lokal. Oprócz stanowisk pracy, do dyspozycji firm są salka konferencyjna oraz miejsce do chilloutu, w którym można się odprężyć
i zregenerować baterie do dalszej pracy. Całość uzupełnia nowoczesne zaplecze informatyczne.

Założycielem nowego Inkubatora AIP jest Radomskie Centrum Innowacji i Technologii (RCIT), placówka stawiająca sobie za cel ożywienie lokalnej gospodarki. To właśnie ona m.in. sfinansowała wynajęcie lokalu w budynku UTH. – Nasze drzwi są otwarte dla wszystkich rodzajów startupów, a szczególnie ciekawe możliwości otwierają się przed tymi działającymi w branży metalowej – mówi Hubert Zalewski, dyrektor Inkubatora AIP Radom.

Wszystko dzięki współpracy z firmami zrzeszonymi w Radomskim Klastrze Metalowym. Wybrane startupy staną się ich podwykonawcami, a szkolenia z zakresu obsługi specjalistycznych maszyn zapewni koncern Siemens. – Naszą ambicją jest, aby swoje pomysły biznesowe rozwinęło w Inkubatorze AIP Radom 250 startupów – dodaje dyrektor Zalewski.

W kwestię promocji zaangażowało się miasto. W siedzibie magistratu powstanie specjalny punkt informacyjny, w którym osoby szukające wsparcia w rozpoczęciu swojej przygody z biznesem, będą zachęcane do skorzystania z oferty Inkubatora. Miasto udostępniło ponadto powierzchnię na bilbordach i miejskich autobusach, dzięki czemu informacja o działalności inkubatora dotrze do jak największej rzeszy radomian.

Inkubatory AIP (AIP) są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla startupów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji - 100/15 czyli 100 000 zł za 15% udziałów w startupie. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 38 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 startupom, a obecnie liczy ponad 1500 startupów.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft