Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-10-22; 15:00:22 | Lipski
Nowe drogi w gminie Lipsko
Jeszcze w tym roku kolejna ulica w Lipsku zostanie wyremontowana. W poniedziałek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski poinformował, że samorząd otrzyma dofinansowanie na modernizację ul. Leśnej, położonej między ulicami Stadionową i Papiernia.

- Chodzi o poprawę nawierzchni na odcinku ponad 200 metrów, która jest w bardzo złym stanie technicznym. W najbliższych dniach rozpoczniemy poszukiwanie wykonawcy robót, tak by je wykonać jeszcze przed zimą - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Lipska Jerzy Pasek. Połowę kosztów tej inwestycji miasto pokryje z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Poniedziałkowa wizyta wojewody Kozłowskiego była związana z uroczystym otwarciem innej drogi, wyremontowanej dzięki wsparciu środków centralnych. Chodzi o przebudowę prawie 600-metrowego odcinka ul. 1 Maja, od skrzyżowania z drogą krajową nr 79, czyli od ul. Zwoleńskiej do skrzyżowania z ul. Szpitalną wraz z chodnikami. Na jezdni został położony nowy asfalt, a na chodnikach drogowcy ułożyli nową kostkę. Koszt robót to niecałe 600 tysięcy złotych, z czego połowę samorząd pozyskał z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Kolejną inwestycję w ramach "schetynówek" gmina chce zrealizować w przyszłym roku. We wrześniu złożyła wniosek o dofinansowanie przebudowy prawie 900-metrów drogi Śląsko - Gruszczyn wraz z modernizacją włączenia do drogi krajowej nr 79. Na utwardzonej teraz tłuczniem trasie ma być poprawiona podbudowa i położony asfalt. Kosztorysowa wartość projektu to około 665 tysięcy złotych, z czego połowę samorząd może otrzymać ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Decyzji o podziale pieniędzy można się spodziewać na przełomie listopada i grudnia, a sama inwestycja jest planowana na 2015 rok.

Do końca tego miesiąca powinna się zakończyć modernizacja drogi gminnej Lipa Miklas - Małgorzacin. Roboty są prowadzone na odcinku o łącznej długości prawie 300 metrów. Wcześniej zostały wyremontowane także ulice Świerkowa i Lipowa w Lipsku oraz prawie 600-metrowy fragment trasy w Rokitowie, a na przełomie października i listopada rozpocznie się remont około 300-metrowego odcinka drogi w miejscowości Krępa Górna (przy rzece).

lipsko.eu
DK

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas terazpowróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft