Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-10-24; 10:13:14 | Lipski
Nowa sieć i ujęcie wody w Lipsku
Gmina Lipsko otrzyma z Unii Europejskiej pieniądze na rozbudowę sieci wodociągowej i modernizację ujęcia wody w Józefowie. We wtorek, 21 października, burmistrz Jerzy Pasek i skarbnik Anna Woźniak podpisali umowę o przyznaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Szacunkowy koszt realizacji inwestycji to ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych, z czego prawie 1 milion 400 tysięcy samorząd otrzyma z PROW-u.

Projekt został podzielony na dwa zadania. Pierwsze, które już jest realizowane, dotyczy rozbudowy sieci wodociągowej, a drugi modernizacji ujęcia wody w Józefowie.

- Ta inwestycja jest realizowana z myślą o przyszłości wodociągowania znacznej części gminy, która ma być zasilana właśnie z ujęcia w Józefowie. Już teraz rozbudowujemy sieć wodociągową w południowo-zachodniej części, ale, by w przyszłości móc ją rozszerzać na inne miejscowości, jest potrzebne nowe ujęcie z hydrofornią, umożliwiającą utrzymanie odpowiedniego ciśnienia na dość długim, bo liczącym kilkanaście kilometrów, odcinku - wyjaśnia burmistrz Pasek.

Przetarg na wykonanie robót w Józefowie powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku, a cała inwestycja ma być zrealizowana do końca czerwca 2015.

Miesiąc wcześniej powinna się zakończyć rozbudowa gminnej sieci wodociągowej w czterech miejscowościach. Za ponad 1 milion złotych pierwsze odcinki gminnej sieci powstają we Władysławowie, Wiśniówku, Gruszczynie i Śląsku. W sumie zostanie wybudowanych ponad 11 kilometrów wodociągu i prawie 120 przyłączy.

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 


Zdjęcie tygodnia

Radomskie lekkoatletki przygotowujące się do sezonu w Zakopanem, wykorzystały sprzyjające warunki i ulepiły pierwszego bałwana (fot. Facebook)

Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft