Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-10-24; 10:13:14 | Lipski
Nowa sieć i ujęcie wody w Lipsku
Gmina Lipsko otrzyma z Unii Europejskiej pieniądze na rozbudowę sieci wodociągowej i modernizację ujęcia wody w Józefowie. We wtorek, 21 października, burmistrz Jerzy Pasek i skarbnik Anna Woźniak podpisali umowę o przyznaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Szacunkowy koszt realizacji inwestycji to ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych, z czego prawie 1 milion 400 tysięcy samorząd otrzyma z PROW-u.

Projekt został podzielony na dwa zadania. Pierwsze, które już jest realizowane, dotyczy rozbudowy sieci wodociągowej, a drugi modernizacji ujęcia wody w Józefowie.

- Ta inwestycja jest realizowana z myślą o przyszłości wodociągowania znacznej części gminy, która ma być zasilana właśnie z ujęcia w Józefowie. Już teraz rozbudowujemy sieć wodociągową w południowo-zachodniej części, ale, by w przyszłości móc ją rozszerzać na inne miejscowości, jest potrzebne nowe ujęcie z hydrofornią, umożliwiającą utrzymanie odpowiedniego ciśnienia na dość długim, bo liczącym kilkanaście kilometrów, odcinku - wyjaśnia burmistrz Pasek.

Przetarg na wykonanie robót w Józefowie powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku, a cała inwestycja ma być zrealizowana do końca czerwca 2015.

Miesiąc wcześniej powinna się zakończyć rozbudowa gminnej sieci wodociągowej w czterech miejscowościach. Za ponad 1 milion złotych pierwsze odcinki gminnej sieci powstają we Władysławowie, Wiśniówku, Gruszczynie i Śląsku. W sumie zostanie wybudowanych ponad 11 kilometrów wodociągu i prawie 120 przyłączy.

lipsko.eu
DK


Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft