Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 
Aktualności
2014-10-28; 11:46:23 | Radom
Huczny jubileusz radomskiej "Dwunastki"
Publiczne Gimnazjum nr 12 świętuje 30-lecie istnienia. - Wiele pokoleń uczniów i nauczycieli jest chlubą szkoły. Ich praca nie poszła i nigdy nie pójdzie namarne - przekonywał dyrektor placówki, Krzysztof Szewczyk, odbierając z rąk prezydenta, Andrzeja Kosztowniaka okolicznościowy grawer.

Jubileusz Publicznego Gimnazjum nr 12 im. Mikołaja Reja społeczność szkolna przeżywała w szczególny sposób. Towarzyszyła mu okolicznościowa wystawa oraz pokaz wielu pamiątkowych ksiąg od początku istnienia szkoły aż do chwili obecnej. - Ta placówka jest bardzo istotnym elementem na edukacyjnej mapie Radomia. Nie tylko kształci, ale uczy postaw patriotycznych, czego byliśmy chociażby świadkami w trakcie odśpiewania hymnu - przekonywał prezydent Andrzej Kosztowniak. Warto nadmienić, że szkolny chór wykonał cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego.Uroczystości zgromadziły wielu znakomitych gości z parlamentarzystami, władzami Radomia, radnymi i wychowawcami ze wszystkich okresów istnienia szkoły.Dyrektor Krzysztof Szewczyk, odierając okolicznościowy grawer podkreślił: - Obchodzimy 30-lecie istnienia, więc porównując do życia człowieka jesteśmy w najbardziej prężnym wieku. Nasza placówka jest silna, prężna i głodna sukcesów - zapewniał. - Z grona tysięcy absolwentów, wielu to prawnicy, lekarze, dziennikarze czy politycy. Widać, że praca pokoleń nauczycieli i wychowawców zaowocowała i wszyscy życzymy sobie, żeby tak było zawsze - podksumował.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 Zdjęcie tygodnia

Tak długo wyczekiwaliśmy na wiosnę, że rzeczywiście, nie warto jej deptać...

Cytat tygodnia
Lech Mosiołek (autor, działacz): Klub bez legendy jest jak człowiek bez duszy. Tą ostatnią dla Radomiaka są bracia Czachorowie!
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft