Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2014-10-28; 11:46:23 | Radom
Huczny jubileusz radomskiej "Dwunastki"
Publiczne Gimnazjum nr 12 świętuje 30-lecie istnienia. - Wiele pokoleń uczniów i nauczycieli jest chlubą szkoły. Ich praca nie poszła i nigdy nie pójdzie namarne - przekonywał dyrektor placówki, Krzysztof Szewczyk, odbierając z rąk prezydenta, Andrzeja Kosztowniaka okolicznościowy grawer.

Jubileusz Publicznego Gimnazjum nr 12 im. Mikołaja Reja społeczność szkolna przeżywała w szczególny sposób. Towarzyszyła mu okolicznościowa wystawa oraz pokaz wielu pamiątkowych ksiąg od początku istnienia szkoły aż do chwili obecnej. - Ta placówka jest bardzo istotnym elementem na edukacyjnej mapie Radomia. Nie tylko kształci, ale uczy postaw patriotycznych, czego byliśmy chociażby świadkami w trakcie odśpiewania hymnu - przekonywał prezydent Andrzej Kosztowniak. Warto nadmienić, że szkolny chór wykonał cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego.Uroczystości zgromadziły wielu znakomitych gości z parlamentarzystami, władzami Radomia, radnymi i wychowawcami ze wszystkich okresów istnienia szkoły.Dyrektor Krzysztof Szewczyk, odierając okolicznościowy grawer podkreślił: - Obchodzimy 30-lecie istnienia, więc porównując do życia człowieka jesteśmy w najbardziej prężnym wieku. Nasza placówka jest silna, prężna i głodna sukcesów - zapewniał. - Z grona tysięcy absolwentów, wielu to prawnicy, lekarze, dziennikarze czy politycy. Widać, że praca pokoleń nauczycieli i wychowawców zaowocowała i wszyscy życzymy sobie, żeby tak było zawsze - podksumował.

Poleć artykuł swoim znajomym


Jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz


powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft