Ustaw jako startową   |   Dodaj do ulubionych

 Aktualności
2017-02-27; 10:26:32 | Polityka
Nowoczesna zbierała podpisy ws. referendum edukacyjnego
Nowoczesna zbierała na ulicach Radomia podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie przeprowadzanych zmian w oświacie.

Jak mówiła Katarzyna Kalinowska: - Poprzez reformę edukacji Prawo i Sprawiedliwość eksperymentuje na dzieciach. Wprowadza wieloletni chaos organizacyjny, programowy i generuje olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy. Zmiany w oświacie wprowadza wbrew krytyce i sprzeciwie nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych oraz ekspertów, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną.

Zdaniem członków Nowoczesnej radomianie rozumieją potrzebę przeprowadzenia referendum oświatowego, jak również negatywne skutki wprowadzanej na szybko reformy. Tomasz Trela, dyrektor gimnazjum w Kozienicach, przekonuje, że referendum to ostatnia szansa na zatrzymanie szkodliwych zmian w systemie oświatowym. Jak mówi „jedyną szansą na odwrócenie przyjętych zmian może być jedynie swoiste „sprawdzam” dla ekipy rządzącej. Ekipy tak chętnie powołującej się na zdanie „suwerena”. Bądźmy świadomym suwerenem – wypowiedzmy się na temat przyszłości naszej i naszych dzieci. Poprzyjmy ideę referendum szkolnego.”

Źródło: Nowoczesna Radom

DK

Poleć artykuł swoim znajomymJeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? "Zalajkuj" nas teraz
powróć do strony głównej
 

Zdjęcie tygodnia

W Bajce wiosną jest bardzo wesoło!


Cytat tygodnia
Radosław Witkowski (prezydent Radomia): Oszałamiająca frekwencja świadczy o tym, że wybory dla radomian były bardzo ważne.
Wiadomości sportowe

Copyright 2009-2014 RadomdomNews.pl
Oprogramowanie: KaizenSoft